WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Komisja ds. Amber Gold. Poznamy doradców

Komisja ds. Amber Gold. Poznamy doradców

14.09.2016, godz. 08:50
Amber Gold
foto: Super Express

W środę zbierze się komisja śledcza ds. afery Amber Gold. Członkowie komisji będą pracowali nad wyborem składu doradców stałych komisji. To kontynuacja prac poprzedniego posiedzenia. Kto zostanie doradcą komisji do badania Amber Gold?

W rozmowie z PAP, wiceprzewodniczący komisji, Paweł Grabowski z Kukiz'15 powiedział, że doradców ma być jedenastu: - Zobaczymy, czy inne kluby będą uzupełniać listę o kolejne kandydatury. Zaproponowano, że siedmiu doradców ma być zgłoszonych przez PiS, ale mają oni działać na rzecz całej komisji - stwierdził. Pozostałe kluby będą mogły zgłosić po jednym doradcy, ale zdaniem Krzysztofa Brejzy z PO, każdy klub powinien mieć możliwość zgłoszenia po dwóch.

W zeszłym tygodniu przewodnicząca komisji, Małgorzata Wassermann przyznała, że komisja zgłosi się do instytucji wymienionych w uchwale o komisji, by przekazały dokumenty związane z aferą Amber Gold. Dopiero po tym, jak dokumenty zostaną przekazane komisja rozpocznie prace. Członek komisji i zastępca przewodniczącej Wassermann, Marek Suski przyznał we wtorek, że dopiero po przekazaniu materiałów odbędą się przesłuchania: - Jeśli dokumenty wpłyną, to będziemy mogli zastanowić się nad konkretnymi osobami, które chcielibyśmy przesłucha.

Wassermann gościła w radiowej Jedynce i potwierdziła, że dokumentów jeszcze nie ma: - Wczoraj byłam w sekretariacie naszej komisji, na dzień dzisiejszy nie wpłynęły do nas żadne materiały, na których będziemy mogli pracować. Uzyskaliśmy tylko informację, by przygotować kancelarię tajną, bowiem jedno z ministerstw zapowiedziało, że będzie miało takie dokumenty i chciałoby je nam w najbliższej przyszłości przekazać - mówiła.

Czytaj: 224 zł za m2 w centrum Warszawy?! Za tyle mieszkanie miała kupić Pitera!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: