WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Komisja Etyki ŁASKAWA dla posła PiS, który w Sejmie pokazał środkowy palec opozycji

Komisja Etyki ŁASKAWA dla posła PiS, który w Sejmie pokazał środkowy palec opozycji

12.10.2016, godz. 11:36
Piotr Pyzik
foto: Facebook

O pośle Piotrze Pyziku stało się głośno, gdy w trakcie sejmowej debaty skierował w stronę opozycji wyprostowany środkowy palec. W związku z takim zachowaniem złożono na niego skargę do sejmowej Komisji Etyki. Jak poinformowała "Rzeczpospolita", tak okazała dużą wyrozumiałość względem posła PiS i ukarała go jedynie upomnieniem (choć domagano się nagany). Poseł miał kajać się przed komisją i ubolewać nad faktem, że taka sytuacja miała miejsce.

 

O ukaranie Pyzika najwyższą możliwą w takiej sytuacji karą, czyli naganą, apelowały posłanki PO oraz Nowoczesnej. Inni członkowie Komisji Etyki Poselskiej wzięli jednak pod uwagę, że "wśród parlamentarzystów poseł Pyzik ma opinię osoby grzecznej i spokojnej, nie szarga dobrego imienia innych ani wprost, ani w jakichś prywatnych rozmowach z osobami trzecimi".

Do całej sytuacji doprowadziły te gesty:

 

 

Do postulowanej kary zabraknąć miało jednego głosu. Potrzebna do tego była bezwględna większość głosów, czyli 3 (Komisja Etyki liczy 5 posłów). W pierwszym głosowaniu za naganą głosowały Izabela Mrzygłocka z PO oraz Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej, zaś jeden poseł wstrzymał się od głosu. W drugim za upomnieniem zagłosowali: Włodzimierz Biernacki (PiS), Grzegorz Długi (Kukiz'15) i Zbigniew Sosnowski (PSL). Jedyną niższą karą Komisji Etyki jest tylko zwrócenie uwagi.

Jak mówił przed KE poseł Pyzik: - Jest mi z tego powodu bardzo przykro. Argumentował, że bronił swojej koleżanki i zaprzeczył, że był pod wpływem alkoholu.

Zobacz także: "Solidarność" i prokuratura szukają organizatorów "Czarnego poniedziałku"! Polki odpowiadają...

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: