WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Komisja weryfikacyjna znowu uchyla decyzje warszawskiego ratusza! Gronkiewicz-Waltz w opałach?

Komisja weryfikacyjna znowu uchyla decyzje warszawskiego ratusza! Gronkiewicz-Waltz w opałach?

27.07.2017, godz. 13:59
Chmielna 70
foto: Super Express

Po tym, jak komisja weryfikacyjna badającą sprawę warszawskich reprywatyzacji uchyliła decyzje miasta dotyczące nieruchomości na Twardej 8/10 ich działalność przyćmiła sprawa reformy sądownictwa. W czwartkowe popołudnie zorganizowano jednak konferencję prasową, na której jej przewodniczący, Patryk Jaki poinformował o nowej decyzji uchylającej. Jak mówił Jaki: - Komisja stwierdziła, że decyzje m.st. Warszawy zostały wydane z naruszeniem prawa i uchyliła decyzję reprywatyzacyjną ws. Chmielnej 70.

 

Czwartkowe niejawne posiedzenie komisji rozpoczęło się o 11. Uchwalono tam  decyzję o uchyleniu decyzji prezydent Warszawy w sprawie zwrotu działki. Decyzja komisji, podobnie jak poprzednie, ma rygor natychmiastowej wykonalności.

 

 

Członkowie komisji uznali, że zwracając działkę, władze miasta rażąco naruszyły prawo procesowe nieprawidłowo określając krąg spadkobierców.

 

 

Piotr Guział zwrócił uwagę, że decyzja ta może zaniepokoić prezydent miasta, Hannę Gronkiewicz-Waltz i wpędzić ją w tarapaty:

 

 

Zobacz także: Macierewicz idzie NA WOJNĘ z Dudą? Mocne uderzenie w bliskiego doradcę prezydenta

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: