WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Komitet Praw Człowieka ONZ krytykuje PiS! Niektóre zarzuty są ZASKAKUJĄCE...

Komitet Praw Człowieka ONZ krytykuje PiS! Niektóre zarzuty są ZASKAKUJĄCE...

04.11.2016, godz. 19:19
Reprywatyzacja i trybunał konstytucyjny
Reprywatyzacja i trybunał konstytucyjny foto: EAST NEWS

Jak wynika z przyjętego dokumentu, Komitet Praw Człowieka ONZ jest zaniepokojony m.in. sporem wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, dostępnością do legalnej aborcji, przestrzeganiem wolności słowa w kontekście sytuacji mediów publicznych oraz polityką migracyjną. Wśród zarzutów pojawiają się również absurdy!

Końcowe obserwacje do siódmego raportu okresowego w sprawie Polski" są jednym z dokumentów przygotowanych na 118. sesję Komitetu Praw Człowieka ONZ w Genewie. To reakcja na przedstawiony przez rząd w październiku raport o stanie przestrzegania Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, którego Polska jest sygnatariuszem.

W 9-stronicowym dokumencie Komitet wyraził zaniepokojenie negatywnym wpływem zmian w prawie, uchwalonych w listopadzie i grudniu ub. roku oraz w czerwcu br., na funkcjonowanie i niezależność Trybunału Konstytucyjnego. Jest zaniepokojony odmową publikacji wyroków TK, jak również "wysiłkami rządu, by zmienić skład TK w taki sposób, który zdaniem TK jest niekonstytucyjny". Polski rząd został wezwany do natychmiastowej publikacji wszystkich wyroków TK i zapewnienia ich wdrożenia, a także do powstrzymania się od stosowania środków, które szkodzą skutecznemu funkcjonowaniu TK. Wezwano także do wyłaniania kolejnych sędziów w sposób transparentny i bezstronny.

W odniesieniu do aborcji Komitet wyraża zaniepokojenie "wysoką liczbą nielegalnych aborcji, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu kobiet". Autorów niepokoją również "proceduralne i praktyczne przeszkody, jakim stawiają czoło kobiety w dostępie do bezpiecznej legalnej aborcji".

Użytkownik Twittera, antyleft, zagłębił się w ten dokument i wyłapał parę innych "ciekawostek", które zarzuca się polskiemu rządowi:

 

 

Zobacz także: Drugi POGRZEB Lecha i Marii Kaczyńskich

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: