WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Komorowski POUCZA dziennikarza: Weź się pan do roboty...

Komorowski POUCZA dziennikarza: Weź się pan do roboty...

14.11.2016, godz. 09:55
Prezydent Komorowski
foto: Super Express

Bronisław Komorowski był poniedziałkowym gościem Konrada Piaseckiego w programie "Gość Radia ZET". Główny temat rozmowy dotyczył rozpoczynających się dzisiaj ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, którym były prezydent jest przeciwny. Komorowski wypowiadał się również o perspektywie wspólnego świętowania niepodległości na setną rocznicę, o co zaapelował Andrzej Duda. Najciekawiej jednak było w momencie, w którym dziennikarz dopytywał o błędy poprzedniej koalicji PO-PSL. Wówczas Komorowski z gniewem pouczył dziennikarza: - Jaki ma sens z punktu widzenia także medialnego rozliczanie poprzednich ekip? Dzisiaj panie redaktorze weź się pan za robotę, bo musi pan rozliczać obecną ekipę!

Były prezydent bardzo obrazowo mówił o przyczynach katastrofy smoleńskiej: - Prawie w 99% katastrof, i lotniczych, i nielotniczych, zawsze wina na końcu jest winą człowieka. Na ogół zawodzą ludzie, organizatorzy. To nie błędy po katastrofie zdecydowały, że z katastrofy smoleńskiej zrobiono maczugę polityczną do okładania konkurencji politycznej po głowie. Jeżeli ktoś chce kogoś walnąć w głowę, to zawsze znajdzie maczugę. W tym wypadku znaleziono sposób w postaci złamania nastroju żałoby narodowej. Następnie kontynuował: - W dalszym ciągu trwa ten festiwal zamieniania żałoby narodowej w jakiś konflikt polityczny. To śledztwo prokuratorskie wznowione ono według mnie ma to dodatkowe dno polityczne. Po co PiS te ekshumacje? Po to, żeby cały czas wokół katastrofy smoleńskiej snuć różnego rodzaju insynuacje, przypuszczenia. Nie, nie dostrzegam potrzeby ekshumacji. Prokuratura pod kierownictwem polityka, zaangażowanego politycznie narzuca ekshumacje także tym rodzinom, które sobie tego wyraźnie nie życzą, chcą spokoju, zamknięcia tych trumien raz na zawsze. Na koniec dodał jeszcze: - Z katastrofy smoleńskiej zrobiono maczugę polityczną do okładania konkurencji po głowie. Ciągłe otwieranie trumien jest możliwe, tylko to niczemu dobremu nie służy. Nie mogę zrozumieć motywacji. Jeśli ktoś za chwile wysunie następne oskarżenie, że kosmici są źródłem katastrofy smoleńskiej, to jeszcze raz będziemy robili ekshumacje?!

Jak mówił o propozycji wspólnego świętowania 11 listopada z Andrzejem Dudą: - Byłoby dobrze, gdyby to było możliwe (pójść w jednym marszu -red.), ale to wymaga od rządzących tego, aby udowodnili, że dobrze sprawują swoje funkcje. Na razie trudno mi jest stawać obok prezydenta Dudy, kiedy uważam, że złamał konstytucję, czyli nie wypełnił w sprawie trybunału swoich podstawowych obowiązków.

Największą furorę zrobiło jednak to stwierdzenie Komorowskiego:

 

 

Jeden z internautów skomentował krótko:

 

 

Zobacz także: Córka zmarłego w Smoleńsku generała zażądała odszkodowania na spłatę kredytu

Źródło: mra
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: