WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Komorowski radzi Dudzie: Niech pan wyrzuci Antoniego Macierewicza

Komorowski radzi Dudzie: Niech pan wyrzuci Antoniego Macierewicza

11.08.2017, godz. 12:44
Bronisław Komorowski
foto: Super Express

Prezydent Bronisław Komorowski w najnowszym wywiadzie telewizyjnym powieział, że gdyby Antoni Macierewicz stracił stanowisko ministra obrony narodowej, to aż 70 proc. Polaków by się z tego cieszyło. Zaapelował też do prezydenta Dudy: - Nie pan wyrzuci Macierewicza.

Tematem rozmowy w "Gościu Wydarzeń" Polsatu News był konflikt między prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem Antonim Macierewiczem. (zapowiedż nie wręczenia nominacji generalskich i admiralskich w czasie Święta Wojska Polskiego, sprawa weta). O komentarz do ostatnich doniesień poproszomny został Bronisław Komorowski. Były prezydent powiedział, że ceni sobie umiejętność postawienia na swoim: - Ja sobie cenię postawę, gdzie potrafi się postawić na swoim, ale w spoób mądry, bez wywoływania zgorszenia i konfliktu. A prezydent ostatnio był raczej wykonawcą decyzji premiera, prezesa własnej partii. No więc dzisiaj zdobył się na odrobinę niezależności. Ale nie w tym jest problem, bo problem jest w tym, by nie wywoływać niepotrzebnych konfliktów, a wypełniać rolę prezydenta.

Na pytanie o decyzję prezydenta o nie wręczaniu nominacji generalskich Komorowski zareagował: - Pan prezydent nie interweniował, wtedy kiedy pan minister Macierewicz dziesiątkował polską generalicję, wypychając poza siły zbrojne 36 najlepszych i najbardziej doświadczonych generałów. Dzisiaj interweniuje. Prawdopodobnie ma częściowo rację, ale już jest za późno.

I dodał, że prezydent Duda powinien odsunąć Macierewicza: - Dobrze, niech tak prezydent robi częściej, ale oczekiwałbym po prostu doprowadził do odsunięcia Macierewicza z funkcji. ucieszyłoby się 70 proc. Polaków i 50 proc. wyborców PiS. Mówię, niech pan wyrzuci Antoniego Macierewicza, a nie handryczy o jednego generała. Przyznał, że jeśli nadal Andrzej Duda będzie tak nadal konsekwentnie postępował, to szef MON nie ma żadnych szans.

Zobacz: WOJNA Dudy z Macierewiczem. Jest odpowiedź MON na decyzję prezydenta

Sprawdź: Prezydencki minister zdradza kulisy wet Dudy i mówi: Sporo spraw należy naprawić

Czytaj: PILNE! Prezydent Duda zdecydował - 15 sierpnia nie wręczy nominacji generalskich i admiralskich

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: