WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Konflikt Szydło z Macierewiczem? Wszystko przez Misiewicza...

Konflikt Szydło z Macierewiczem? Wszystko przez Misiewicza...

09.02.2017, godz. 09:19
Szydło Macierewicz Misiewicz
foto: Fotomontaż SE.pl

Nazwisko rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomieja Misiewicza nie znika z mediów. Jak donosi czwartkowa "Rzeczpospolita", wywołujący skrajne emocje wśród opozycji, protegowany Antoniego Macierewicza doprowadził już do konfliktu na najwyższych szczeblach władzy we własnej partii. Według dziennika jego sprawa wprowadziła duże napięcie w relacjach Antoniego Macierewicza z premier Beatą Szydło.

 

 

Na ostatnie ekscesy Misiewicza (m.in. szeroko opisywana wizyta w białostockim klubie) według doniesień gazety zareagować miała sama Beata Szydło, która nie była zadowolona z wizerunkowych problemów przysparzanych przez niego. Jeden z polityków PiS przyznać miał, że między premier a ministrem Macierewiczem można wyczuć napięcie, "które już można nazwać konfliktem".

Już parę dni temu premier zasugerowała na antenie radia RMF, że Misiewicz może zostać zwolniony, ale to "Antoni Macierewicz jest jego szefem". Wątpliwości co do osoby Misiewicza zgłaszał również szef PiS, Jarosław Kaczyński. Jak zdradził jego współpracownik: - Prezes prosił, by schować Misiewicza i go nie eksponować. Inny dodał, , że Misiewicz nie jest tylko problemem ministra obrony, ale całego rządu i partii, mówiąc: - Efekt jest taki, że zamiast o sukcesach resortu, minister cały czas tłumaczy się z jego wybryków.

Sytuację pomiędzy Szydło a Macierewiczem skomentował znany rysownik:

 

 

Zobacz także: Tusk nie chciał się zająć aferą Amber Gold

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: