WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kongres Lewicy. Chcą wrócić do Sejmu

Kongres Lewicy. Chcą wrócić do Sejmu

19.11.2016, godz. 17:28
Czarzasty
foto: Super Express TV

Lewica zwołała w sobotę kongres pod hasłem "Nowe europejskie wyzwania". Spotkanie polityków lewej strony zostało zainicjowane głównie przez członków SLD. Przedmiotem kongresu było omówienie strategii jak powrócić do Sejmu, by stać się opozycją dla polityków PiS.

- My nie chcemy, żeby kongres tylko się rozpoczął dzisiaj i dzisiaj się skończył. Kongres będzie otwierał pewien proces, proces, który będzie, sądzę, trwał przez najbliższe dni i miesiące, który doprowadzi do powstania wspólnego bloku, który w pierwszej kolejności doprowadzi do wspólnych list w wyborach samorządowych - i to, myślę, jest naszym celem -  Bogusław Gorski, szef PPS. Gorski twierdzi, że lewica poradzi sobie w obecnej sytuacji politycznej. Wtórował mu szef SLD, Włodzimierz Czarzasty. - Lewica nie urodziła się wczoraj, lewica również nie umarła w momencie, kiedy partie lewicowe nie weszły do Sejmu - stwierdził.

Marzeniem lewicowych polityków jest zjednoczenie ponad podziałami. - Moim marzeniem jako szefa SLD jest to, żeby wszyscy stali koło siebie, wspierali się, żeby wszyscy byli równi w walce z polską prawicą - mówił Czarzasty. Na spotkaniu ustalono, że celem łączącym wszystkich polityków lewicy jest powrót do Sejmu, by być nową twarzą opozycji wobec partii rządzącej. Było to drugie tego typu spotkanie. Pierwsze zwołał kilka lat temu nie żyjący już Józef Oleksy.

Zobacz: Strajk nauczycieli w Warszawie: "Nie zabijajcie edukacji!"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: