WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Koniec świata jest blisko? Niesiołowski CHWALI PiS!!!

Koniec świata jest blisko? Niesiołowski CHWALI PiS!!!

19.07.2016, godz. 14:00
Niesiołowski
foto: Archiwum

W ostatnich dniach bardzo dużo dzieje się wokół nas (zamach w Nicei, próba obalenia rządu w Turcji). Wielu rzeczy można było zatem się spodziewać, jednak chyba fakt, że Stefan Niesiołowski pochwali Prawo i Sprawiedliwość, zaskoczył wszystkich. Do tej pory słynął on jako jeden z najzacieklejszych i najbardziej bezpardonowych krytyków obecnej władzy. Tymczasem w rozmowie z "Superstacją" poseł PO przyznał, że projekt PiS o podwyżce dla m.in. posłów, senatorów, ministrów, wiceministrów i prezydenta jest "odważną, racjonalną decyzją"!

 

Jak tłumaczył Niesiołowski: - Taka taktyka ze strachu przed tabloidami, nie podejmować  żadnych decyzji, prowadzić do tego, że rażąco się różniły uposażenia polskich posłów od kolegów w Europie była błędna. Ta decyzja moim zdaniem jest decyzją odważną.

Co więcej, posłowi nie przeszkadza nawet fakt, że w ramach tego projektu stałą pensję ma otrzymywać żona prezydenta (i wszystkie byłe pierwsze damy również). Jak zaskakująco stwierdził: - To jest moim zdaniem racjonalne, dlatego że skoro wszędzie na świecie były prezydent i żona byłego prezydenta otrzymuje jakieś pieniądze, bo to osoba, która na pewnym poziomie powinna żyć. To jest decyzja racjonalna.

Zupełnie inaczej w radiowej "Trójce" mówił lider jego partii, Grzegorz Schetyna, który projekt PiS ocenił krytycznie: - To nie ma się nijak do obietnicy PiS taniego państwa. Jeśli słyszymy, że nie ma pieniędzy dla pielęgniarek, jeśli są dramatyczne wydarzenia, jak strajk w Centrum Zdrowia Dziecka, pielęgniarki odchodzą od łóżek, a teraz słyszymy, że w środku wakacji PiS chce przeforsować taki projekt… Będzie hałas. Posłowie są ostatnimi, którzy oczekują podwyżek. Wsparcia wymagałby jedynie proces legislacyjny, eksperci etc. (…) Praca w rządzie nie jest miejscem, gdzie idzie się, by dobrze zarabiać. Praca dla Polski to zaszczyt. Tutaj widać hipokryzję PiS z kampanii, wiele fałszywych zapowiedzi, kłamstw z kampanii, to jest jedna z nich (…) Zapłacą za to polityczną cenę.

Zobacz także: Kukiz o podwyżkach w rządzie: "Koryto+", czyli dobra zmiana

 

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: