WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polityka Konstanty Radziwiłł wybuczany podczas protestu służby zdrowia

Konstanty Radziwiłł wybuczany podczas protestu służby zdrowia

25.09.2016, godz. 09:28
KONSTANTY RADZIWIŁŁ
KONSTANTY RADZIWIŁŁ foto: EAST NEWS

W sobotę ulicami przeszedł zorganizowany przez Porozumienie Zawodów Medycznych protest pracowników służby zdrowia. Do manifestujących wyszedł minister zdrowia - Konstanty Radziwiłł, który zapowiedział zmiany w służbie zdrowia. Jego przemówienie nie wywołało pozytywnych reakcji. Minister został wybuczany.

Konstanty Radziwiłł spotkał się z protestującymi na sobotnim marszu pracowników służby zdrowia. Manifestacja przeszła ulicami Warszawy 24.09.2016. Demonstrowali przedstawiciele wszystkich kategorii pracowników służby zdrowia – m.in. pielęgniarki, fizjoterapeuci, lekarze, technicy radiologii, ratownicy medyczni czy dietetycy. Uczestnicy marszu domagają się wzrostu nakładów na system ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB z obecnych 4,38 proc. PKB, czyli do minimalnego poziomu, który według WHO zapewnia bezpieczeństwo obywatelom. Związkowcy domagają się także przestrzegania prawa pracy w szpitalach i poradniach oraz zmniejszenia biurokracji, która sprawia, że "więcej czasu musimy spędzać przy wypełnianiu dokumentacji niż przy pacjencie". Manifestacja została zorganizowana w odpowiedzi na nieudane rozmowy w Ministerstwie Zdrowia, które zakończyły się okupacją budynku resortu. Szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” powiedziała, że w trakcie rozmów Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia Radziwiłł miał zbywać postulaty personelu medycznego.

W sobotę Konstanty Radziwiłł wyszedł do protestujących, ale spotkał się z negatywną reakcją. Minister został wybuczany. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na to, że problemy służby zdrowia ciągną się od lat.

- Służba zdrowia w Polsce jest w bardzo złej kondycji. Wiemy to wszyscy, to oczywistość. To jest coś co stało się nie dzisiaj, nie wczoraj, ale narasta od bardzo wielu lat. Mamy do czynienia z permanentnym niedofinansowaniem systemu służby zdrowia i widzimy wszyscy bardzo złą organizację – powiedział Radziwiłł. Nie chciał jednak odpowiadać na pytania pracowników. Kiedy go o to prosili, zszedł ze sceny.

ZOBACZ: Czystki w rządzie. Kolejne dymisje w radzie ministrów [ZDJĘCIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: