WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka KONTROWERSYJNA wypowiedź minister edukacji: rodzice mogą kształcić dzieci w domach

KONTROWERSYJNA wypowiedź minister edukacji: rodzice mogą kształcić dzieci w domach

20.09.2016, godz. 09:46
Anna Zalewska o maturach
Minsiter edukacji Anna Zalewska foto: EAST NEWS

Reforma edukacji 2017 wzbudza wielkie emocje zarówno wśród rodziców jak i nauczycieli. Niestety w tłumaczeniu zmian nie pomaga minister edukacji, która podczas rozmowy w radiowej Jedynce powiedziała, że "rodzice nie muszą posyłać dzieci do szkół, mogą sami kształcić je w domach". Internauci nie kryją oburzenia.

Reforma edukacji 2017. Najnowsze zmiany w szkołach, które zaczną obowiazywać od przyszłego roku szkolnego, wciąż budzą troskę rodziców i niezadowolonie środowisk pedagogów. Według założeń Prawa i Sprawiedliwości, gimnazja mają zostać przekształcone w 8-letnie szkoły podstawowe, zaś nauka w szkołach średnich ma trwać 4 lata (liceum) i 5 lat (technikum). To powrót do czasów sprzed wielkiej reformy edukacji, którą w 1999 roku zaczął wprowadzać rząd AWS-UW.

Reformę edukacji próbuje wytłumaczyć minister Zalewska, która była dziś gościem w radiowej Jedynce. Jak powiedziała "Rodzice nie muszą posyłać dzieci do szkół, mogą sami kształcić je w domach". Minister zaznaczyła, że zmiany w szkolnictwie są rozpisane na kilka lat, skrytykowała również obecny system, stwierdzając, że liceum stało kursem przygotowującym do matury, zaś gimnazja "to etapowość i niewyrównanie szans edukacyjnych".

Jak wynika ze statystyk, średnia wynagrodzenia w Polsce wyniosło około 4,1 tysiąca złotych brutto. Co jednak ważne, w kontekście wypowiedzi minister Zalewskiej, Polacy to jeden z najbardziej zapracowanych narodów Europie - według Eurostatu Polacy pracują 42,5 h tygodniowo, co jest drugim wynikiem na kontynencie. Pomysł Zalewskiej, aby to rodzice kształcili dzieci w domu jest więc co najmniej kontrowersyjny.

Czytaj: Będzie wojna o licea! Za 3 lata do szkół średnich pójdzie 700 tys. uczniów!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: