WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kornel Morawiecki: Trzynastka dla emerytów!

Kornel Morawiecki: Trzynastka dla emerytów!

20.03.2017, godz. 02:00
Kornel Morawiecki
Kornel Morawiecki foto: Super Express

Trzynasta emerytura dla najbiedniejszych seniorów? Takiego rozwiązania chce marszałek senior Kornel Morawiecki (76 l.), który apeluje do rządzących z Prawa i Sprawiedliwości: - Wspomóżcie emerytów i uczyńcie ich życie godniejszym. Dajcie najbiedniejszym "trzynastkę"! - mówi za pośrednictwem "Super Expressu" były polityk ruchu Kukiz'15.

Kornel Morawiecki uważa, że trzynasta emerytura byłaby wielką pomocą dla seniorów. Z takiego rozwiązania od lat korzystają choćby Cypryjczycy, którzy w grudniu każdego roku dostają dodatkowe świadczenie. A w biedniejszej od Cypru Polsce taki pomysł spotkałby się na pewno z wielkim entuzjazmem wśród seniorów.

- Przecież emeryci mają w Polsce bardzo ciężko. Trzeba ich wspomóc i zaproponować takie rozwiązanie. Najbiedniejsi emeryci, czyli ci, którzy otrzymują 1000 zł, powinni dostawać "trzynastkę" pod koniec roku. Seniorzy borykają się z wieloma problemami, więc dodatkowy zastrzyk gotówki im się na pewno przyda - mówi nam Kornel Morawiecki, przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni.

Pomysł podoba się ekonomistom, którzy uważają, że dzięki temu najbiedniejsi poczuliby ulgę w portfelu.

- Z punktu widzenia sytuacji bytowej wielu polskich emerytów trzynasta emerytura na koniec roku to byłoby dla nich bardzo dobre rozwiązanie. Najbiedniejszym seniorom zawsze trzeba jakoś pomagać i ich wspierać. Pytanie tylko, czy możliwości finansowe polskiego budżetu mogłyby pozwolić na wprowadzenie takiego pomysłu w życie - komentuje nam ekonomista dr Marek Zuber (45 l.).

ZOBACZ: Rząd zabierze emeryturę, jeśli nie spełnisz jednego warunku. Tysiące Polaków bez emerytur?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: