WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Korwin-Mikke uratował PTASZKA [ZDJĘCIE]

Korwin-Mikke uratował PTASZKA [ZDJĘCIE]

09.08.2016, godz. 11:51
Korwin-Mikke
foto: Super Express

Sezon wakacyjny w pełni, więc i politycy ruszyli na wczasy. Od ciężkiej pracy w europarlamencie postanowił odpocząć też Janusz Korwin-Mikke, który zabrał bliskich do Włoch. Tam nie tylko pokazywał dzieciom urocze zakątki Rzymu, ale też nauczał, jak dbać o zwierzęta. Polityk pochwalił się w Internecie, że uratował ptaka.

Janusz Korwin-Mikke to obieżyświat. Wiosną wybrał się ze świeżo poślubioną żoną w podróż po Chinach, a teraz pojechał do Włoch. Europoseł odpoczywa po pracy w Parlamencie Europejskim, chociaż nie zawsze była ona wyczerpująca. Wszyscy pamiętamy zdjęcie śpiącego w ławach Korwin-Mikkego lub te, na którym widać jak układa pasjansa na komputerze. Jednak odpoczynek należy się każdemu, więc liderowi partii KORWiN też. Korwin-Mikke pojechał więc odetchnąć od codziennych obowiązków, postawił na słoneczny Rzym. Do wiecznego miasta zabrał rodzinę, w tym swoje ukochane, najmłodsze pociechy Karolka i Nadzieję.

Korwin-Mikke pokazał dzieciom jak ratować ptaka

Jako dobry tata pokazał dzieciom, co to znaczy pomagać zwierzętom. Gdy zobaczył bezbronnego, wyczerpanego ptaka natychmiast ruszył na pomoc. Napoił mewę i nakarmił. O zdarzeniu napisał na Facebooku: - Po raz pierwszy widziałem dzikiego ptaka, który prosił ludzi o pomoc. Nie wiedzieli o co chodzi - dopiero połapałem się, że ptak, który widać zabłądził znad morza, w potężnym upale umiera z pragnienia - wspomina Korwin-Mikke.

Sprawdź: Tak wypoczywają marszałkowie Sejmu i Senatu [ZDJĘCIA]

I opowiada, jak podał mewie wodę i chleb: - Wylałem wodę na mur, zaczęła łapczywie pić. Potem nauczyła się pić z kubka, potem zjadła trochę chleba, mam nadzieję, że przeżyła i wróciła nad morze. Zdaniem polityka mewa nie mieszkała w mieście, bo inaczej wiedziałaby, gdzie może się napić: - To nie mogła być lokalna "żebraczka", bo wiedziałaby, gdzie znaleźć wodę... - skomentował.


Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: