WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka KORWiN ratuje Wiplera i zmienia statut partii

KORWiN ratuje Wiplera i zmienia statut partii

14.07.2016, godz. 13:11
Przemysław Wipler (KORWIN)
Przemysław Wipler (KORWIN) foto: Facebook

Przemysław Wipler w połowie czerwca został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności (w zawieszeniu na 2 lata) za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy policji. Jak poinformowała "Rzeczpospolita" jego ugrupowanie KORWiN musiało z tego powodu zmienić swój statut, gdyż do tej pory członkiem partii nie mogła być osoba skazana prawomyślnym wyrokiem.

 

Korekta statutu partii KORWiN jest widoczna na stronie internetowej ugrupowania. Do tej pory członkiem partii nie mogła być osoba, która "została skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego". Teraz dodano zapis, że przestępstwo musi być „popełnione z niskich pobudek".

Przy poprzednim statucie Wipler musiałby zostać usunięty z partii. Zmiana sprawiła, że może jednak odetchnąć z ulgą. Co ciekawe, decyzję o poprawce w statucie podjęło trzyosobowe prezydium partii: Korwin-Mikke, Robert Iwaszkiewicz oraz... sam Wipler.

Choć Robert Anacki z zarządu partii nie wiedział o tej zmianie, to sugeruje, że może ona się przydać w niedalekiej przyszłości innej osobie w partii. Sąd niedługo ma rozstrzygnąć incydent, w którym Janusz Korwin-Mikke spoliczkował Michała Boniego. Lider ugrupowania ma odpowiadać na zarzut z art. 222 § 1 kodeksu karnego: naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie do trzech lat.

Zobacz także: WYROK: Wipler SKAZANY na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata za naruszenie nietykalności policjantówŹródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: