WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kosiniak-Kamysz: KOD przestaje mi się podobać

Kosiniak-Kamysz: KOD przestaje mi się podobać

14.07.2016, godz. 14:50
Władysław Kosiniak-Kamysz
foto: Super Express

Jeszcze na początku maja inicjatywa Komitetu Obrony Demokracji była wspierana przez większość partii opozycyjnych. Z czasem jednak pozytywne relacje wszystkich wokół KOD zaczęły się kruszyć (np. oskarżenie przez Ryszarda Petru lidera PO, Grzegorza Schetyny o próbę zawłaszczenia jednego z marszów). W radiu TOK FM na temat KOD wypowiedział się również lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Choć przyznał, że popierał KOD, to w ostatnim czasie przestaje mu się on podobać.

 

Jak uzasadniał szef PSL: - Mnie się nie podoba to skręcanie w lewo. Uważam, że KOD będzie stawał się organizacją lewicową (...) Nie podoba mi się, że KOD wychodzi w sferę światopoglądową. Unikałbym wypowiedzi na temat relacji państwo-Kościół. Nie podoba mu się także to, że podczas manifestacji KOD pojawiają się postulaty dotyczące związków partnerskich.

Jak mówił: - A teraz podczas niektórych demonstracji dochodzi do mówienia nie o demokracji, obecności Polski w UE tylko o własnym światopoglądzie. Przykładem były wystąpienia 7 maja, w których mówiono o m.in. o związkach partnerskich.

Na koniec dodał, że znacznie bardziej podobał się KOD z czasów pierwszych manifestacji, które wynikały "z potrzeby serca".

Zobacz także: Szyszko W TARAPATACH! Zgłosił kradzież i znalazł się pod lupą CBA!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: