WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kosiniak-Kamysz został WOLONTARIUSZEM na ŚDM w Krakowie

Kosiniak-Kamysz został WOLONTARIUSZEM na ŚDM w Krakowie

27.07.2016, godz. 11:22
Kosiniak-Kamysz został WOLONTARIUSZEM na ŚDM w Krakowie
foto: Twitter

Do Krakowa na ŚDM zjechały rzesze młodych ludzi z całego świata. Wiadomo, że trzeba im zapewnić opiekę medyczną. Dlatego przy organizacji Światowych Dni Młodzieży potrzebni są ratownicy medyczni i lekarze. W ich szeregi wstąpił też... Władysław Kosiniak-Kamysz! Lider PSL na kilka dni włoży lekarski kitel, założy stetoskop i będzie czuwał nad zdrowiem  pielgrzymów.

Uczestniczy Światowych Dni Młodzieży mogą czuć się bezpieczni. W razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem będą mogli liczyć na fachową pomoc przewodniczącego Polskiego Stronnictwa Ludowego - Władysława Kosiniaka-Kamysza. Zwykle polityka można spotkać ubranego w elegancki garnitur, z krawatem na szyi. Ale przed kilka najbliższych dni poseł Kosiniak-Kamysz będzie miał na sobie zupełnie inne ubranie... strój lekarza! Jako lekarz wolontariusz będzie pomagał w czasie ŚDM w Krakowie. Szef ludowców jest już na miejscu, a na dowód tego opublikował na Twitterze zdjęcie w gronie innych wolontariuszy. - Jesteśmy i działamy - napisał.

Polityk z wykształcenia jest lekarzem. Ukończył Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwszą pracę podjął w Klinice Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi Collegium Medicum UJ. Od lat działa też w Stowarzyszeniu Wolontariatu św. Eliasza, prowadzonego przez Ojców Karmelitów w Krakowie.

Sprawdź: Wałęsa NIE MA CZASU dla papieża!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: