WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ks. Jacek Międlar WYSTĄPIŁ ze zgromadzenia. Wydał OŚWIADCZENIE

Ks. Jacek Międlar WYSTĄPIŁ ze zgromadzenia. Wydał OŚWIADCZENIE

27.09.2016, godz. 18:44
ks. Jacek Międlar
foto: PrintScreen YouTube

Kontrowersyjny ks. Jacek Międlar wystąpił ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, do którego należał. Duchowny rozstał się ze zgromadzeniem 26 września, dowiedziała się Katolicka Agencja Informacyjna. Ks. Międlar potwierdził, że odszedł z zakonu i opublikował na Twitterze oświadczenie: - Jesteśmy na wojnie dobra ze złem. Również ze złem, które zamieszało w licznych pałacach biskupich.

Informację o odejściu ks. Jacka Międlara ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo potwierdził KAI wizytator zgromadzenia ks. Kryspin Banko. Jak się okazuje ks. Międlar opuścił zgromadzenie na własną prośbę. -  Wiele osób modliło się w intencji księdza Jacka w ostatnich miesiącach. Proszę, aby taką samą modlitwą otoczyć go w tych trudnych dla niego chwilach. Mogę zapewnić, że to samo czynimy w naszym zgromadzeniu - powiedział wizytator ks. Banko. Odejście księdza ze zgromadzenia skomentował na Twitterze Tomasz Terlikowski: - Ks. Międlar, w przeddzień wspomnienia św. Wincentego a Paulo, wystąpił z zakonu. Polityka okazała się ważniejsza niż Jezus. Trzeba modlitwy - napisał publicysta.


Sam ksiądz Jacek Międlar opublikował oświadczenie w sprawie opuszczenia zakonu, w którym czytamy: - W związku ze złożonymi ślubowaniami, nie jestem w stanie łączyć Prawdy i Bożego Słowa z liberalną narracją, w jaką środowiska żydowskie, gejowscy lobbyści, a zatem i moi przełożeni próbowali mnie wpisać.

Przełożeni niepokornego księdza już w kwietniu nałożyli na niego zakaz publicznych wystąpień: "całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych". Jednak duchowny dalej publikował np. na Twitterze. Dlatego w sierpniu zgromadzenie przekazało KAI oświadczenie: - Jeszcze raz z mocą pragnę podkreślić, że Zgromadzenie absolutnie nie podziela jego ostatnich wypowiedzi, gdyż każdemu, niezależnie od jego poglądów, należy się szacunek i chrześcijańskie zrozumienie.

Zobacz też: ONR i ks. Międlar NIEWINNI- prokuratura umorzyła śledztwo

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: