WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ks. Międlar mówi o HOMOSEKSUALISTACH w Kościele

Ks. Międlar mówi o HOMOSEKSUALISTACH w Kościele

30.09.2016, godz. 11:00
Ks. Międlar mówi o HOMOSEKSUALISTACH w Kościele
foto: EAST NEWS

Jednym z gości programu Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać" był wczoraj ks. Jacek Międlar, niepokorny duchowny, który kilka dni temu oświadczył, że odchodzi ze zgromadzenia Księży Misjonarzy. Goszczący w TVP ks. Międlar przyszedł bez koloratki i nie szczędził ostrych słów pod adresem kościoła, a władze kościelne w Polsce nazwał "homoseksualnym lobby".

Przed rozmową z ks. Międlarem wyemitowane zostały fragmenty reportażu poświęconego księdzu, a nagranego kilka miesięcy temu. Występujący w nim chwalili duchownego, podkreślając, że to dzięki niemu wrócili do Kościoła, zaczęli przystępować do komunii i spowiedzi. Po czym głos zabrał gość Pospieszalskiego i od razu zaatakował... Kościół: - Zakneblowano mi usta, zabroniono mi mówić, zabroniono mi dawać świadectwo w lojalce, jaką miesiąc temu popisałem. Tam było napisane, że jeżeli narażę wspólnotę na nieprzyjemności, grozi mi kara suspensy. Nie mogłem na to pozwolić - żalił się. Po czym oświadczył, że chce budować Kościół od podstaw: -  Ja chcę budować Kościół od dołu - zdradził. A potem zaczął atakować polski Kościół i hierarchów: - W polskim Kościele rządzi lobby homoseksualne. Dobrze wiem, że nie rządzi, ale wywiera naciski. Takie informacje będą musiały wyciekać. Jeśli takie osoby będą pociągały za sznurki, to nie dziwmy się, że Kościół będzie coraz słabszy - zapowiedział. I oburzony dodał: - Wciąga się ich do kurii, to kurie podejmują najważniejsze decyzje. Ksiądz rektor seminarium sosnowieckiego, spotykał się z adiunktem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Cocomo, klubie gejowskim. Co się z nim stało? Piastuje funkcję w kurii sosnowieckiej. Pospieszalski musiał nieco stopować gościa: - Strzelają korki od szampana u tych, którzy prowadzą przeciwko Kościołowi akcję - mówił prowadzący "Warto rozmawiać".

Nie oszczędził też prymasa Polski, abp. Wojciecha Polaka, któremu zarzucił, że świętował rozłam w Kościele: - Ostatnio nawet prymas, arcybiskup Wojciech Polak. Bierze udział w uroczystościach rozłamu Kościoła. Reformacja jest uderzeniem w katolicyzm. Prymas Polski świętuje niszczenie katolicyzmu - denerwował się ks. Międlar i stwierdził, że prymas Wyszyński pewnie się "w grobie przewraca". I chociaż chce budować Kościół od nowa, to jednak z tego, który jest wystąpić nie zamierza :- Ja nigdy z Kościoła nie wystąpię. Mam nadzieję, że ta sytuacja sprawi, że jaszcze bardziej przylgnę do Chrystusa.

Zobacz: Ks. Jacek Międlar WYSTĄPIŁ ze zgromadzenia. Wydał OŚWIADCZENIE

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: