WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ks. Sowa mocno atakuje Błaszczaka! Jest odpowiedź szefa MSWiA

Ks. Sowa mocno atakuje Błaszczaka! Jest odpowiedź szefa MSWiA

18.04.2017, godz. 12:08
ks. Sowa, Mariusz Błaszczak
foto: Fotomontaż SE.pl

Ksiądz Kazimierz Sowa w wielkanocny poniedziałek bezkompromisowo ocenił obecnego szefa MSWiA. Jak w mocnych słowach zdradził duchowny: - Jest mi wstyd, że ktoś taki jest ministrem spraw wewnętrznych i administracji! Na reakcję Mariusza Błaszczaka ks. Sowa nie musiał długo czekać. Jak ocenił minister, ks. Sowa jest "najbardziej zaangażowanym politycznie księdzem po stronie totalnej opozycji".

Duchowny skomentował w "Rzeczpospolitej" informacje "Gazety Wyborczej" o tym, że resort kierowany przez Błaszczaka chce umieszczać uchodźców w kontenerach otoczonych drutem kolczastym (nikt tych informacji jednak nie potwierdził). Według Sowy: - Panu ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi polecam kilka miejsc w Polsce, gdzie są jeszcze druty kolczaste, które się sprawdziły swego czasu.

Niektórzy z internautów nie byli zachwyceni słowami ks. Sowy:

 

 

Tymczasem do krytyki księdza odniósł się również sam zainteresowany podczas wtorkowej wizyty w Polskim Radiu. Zdaniem Błaszczaka duchowny "jest bardzo rozpolitykownym księdzem". Zwrócił uwagę, że obecnie trwa "potężny kryzys migracyjny" i trzeba być przygotowanym. Jak podkreślił, kontenery to "rozwiązanie na wypadek, gdyby doszło do kryzysu". Jak zaznaczył: - Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, możemy mieć pewność tego, że nie doprowadzimy do powtórki tego, z czym mamy do czynienia na wschodzie Europy.

Zobacz także: Pawłowicz atakuje posłankę Nowoczesnej! Chce ją usunąć z sejmowej komisji etyki

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: