WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ks. Sowa staje w obronie Szydło. Chodzi o syna - księdza Tymoteusza

Ks. Sowa staje w obronie Szydło. Chodzi o syna - księdza Tymoteusza

29.05.2017, godz. 08:23
Dumna mama księdza
Msza prymicyjna syna premier, księdza Tymoteusza Szydło foto: ART SERVICE

Miniony weekend był bardzo ważnym wydarzeniem w życiu Beaty Szydło i jej rodziny. Najstarszy syn premier polskiego rządu, Tymoteusz Szydło, został księdzem. W sobotę przyjął święcenia kapłańskie, a w niedzielę odprawił po raz pierwszy w życiu mszę świętą. Szydło czuła ogromną dumę z syna, ale część internautów drwiła z jej obecności na święceniach i prymicji. Słowo upomnienia skierował do nich ks. Kazimierz Sowa.

W sobotę w katedrze w Bielsku-Białej diakon Tymoteusz Szydło został wyświęcony na kapłana. W uroczystości udział brali najbliżsi młodego księdza, czyli premier Beata Szydło z mężem Edwardem. Pani premier nie kryła dumy z syna. W imieniu swoim i innych rodziców, których synowie zostali księżmi mówiła: - Przez sześć lat nasi synowie wspólnie przygotowywali się do tego dnia. My ich wspieraliśmy, jak mogliśmy. Lepiej lub gorzej, bo to nie jest łatwe. Przed nimi niełatwa, ale piękna droga. Wierzę głęboko, że będą robili wszystko, by pomagać ludziom. Po mszy prymicyjnej w niedzielę, Szydło wyszła do dziennikarzy wraz z synem. Ale niektórym nie podobało się, że premier rozmawiała z mediami na temat święceń syna. Zarzucali, że to niepotrzebne.

Zobacz: Beata Szydło: dumna mama księdza Tymoteusza. Syn premier został księdzem ZDJĘCIA

Głos w sprawie postanowił zabrać ks. Kazimierz Sowa. Na Facebooku napisał: - Zupełnie nie rozumiem żartobliwych wpisów lub ironicznych komentarzy związanych z prymicjami (czyli odprawieniem pierwszej mszy) ks. Tymoteusza Szydło, syna pani Premier. Gdzie dziś miała być jak nie w swojej parafii i na tej uroczystości? Co miała robić jeśli się nie cieszyć?  Można ją jako polityka krytykować lub nawet nie lubić, ale to dla matki wyjątkowy dzień i szczególna sytuacja. Jak ktoś tego nie rozumie to mu zwyczajnie współczuję. A ks. Tymoteuszowi życzę zwyczajnej, codziennej radości z tego, że jest księdzem! - skomentował ks. Sowa. I opublikował jedno ze zdjęć premier Szydło z synem, księdzem Tymoteuszem.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: