WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Ksiądz Międlar pozywa Lisa "dla dobra państwa"!

Ksiądz Międlar pozywa Lisa "dla dobra państwa"!

17.08.2016, godz. 13:13
Ksiądz Międlar pozywa Lisa dla dobra państwa!
foto: Fotomontaż SE.pl

Ksiądz Jacek Międlar znany jest ze swoich wyrazistych poglądów i wspierania prawicy. W ostatnich dniach głośno zrobiło się o nim, w kontekście jego słów do posłanki Nowoczesnej, Joanny Scheuring-Wielgus. Jak napisał, w odpowiedzi na fakt, że ta złożyła na niego doniesienie do prokuratury, jakoby nawoływał do faszyzmu: - Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa? Słowa te bardzo ostro skomentował na swoim Twitterze Tomasz Lis. Po zażartej wymianie zdań ksiądz zdecydował o tym, że wniesie przeciwko Lisowi pozew o obrazę do sądu.

Tomasz Lis na początku zareagował na inny post księdza w ten sposób:

 

Ksiądz zareagował krótkim: - Pytanie do Tomasza Lisa: kiedy Pan przestanie szczekać? Później dodał m.in.: - Lisie, czas byś spłonął ze wstydu! Wówczas Lis postanowił się nie patyczkować i napisał:

 

Za nazwanie go "nazistą" ksiądz Międlar postanowił pozwać Lisa. Jak tłumaczył portalowi niezależna.pl: - Nie pozwolę sobie, by Tomasz Lis, regularnie plujące na Kościół i Naród Polski, resortowe dziecko, śmiał mnie obrażać. Spodziewając się wyroku skazującego dla Tomasza Lisa, liczę że zablokuję mu możliwości robienia kariery w polityce oraz niszczenia Ojczyzny od środka. Pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej będzie działaniem dla dobra państwa!

Ksiądz Międlar może stać się stałym bywalcem w sądzie, bo poza jego pozwem na Lisa, w środę na TT posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus pochwaliła się pozwem przeciwko niemu:

 

 

Zobacz także: Brzytwa dla posłanki Nowoczesnej

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: