WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ksiądz Międlar pozywa Lisa "dla dobra państwa"!

Ksiądz Międlar pozywa Lisa "dla dobra państwa"!

17.08.2016, godz. 13:13
Ksiądz Międlar pozywa Lisa dla dobra państwa!
foto: Fotomontaż SE.pl

Ksiądz Jacek Międlar znany jest ze swoich wyrazistych poglądów i wspierania prawicy. W ostatnich dniach głośno zrobiło się o nim, w kontekście jego słów do posłanki Nowoczesnej, Joanny Scheuring-Wielgus. Jak napisał, w odpowiedzi na fakt, że ta złożyła na niego doniesienie do prokuratury, jakoby nawoływał do faszyzmu: - Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa? Słowa te bardzo ostro skomentował na swoim Twitterze Tomasz Lis. Po zażartej wymianie zdań ksiądz zdecydował o tym, że wniesie przeciwko Lisowi pozew o obrazę do sądu.

Tomasz Lis na początku zareagował na inny post księdza w ten sposób:

 

Ksiądz zareagował krótkim: - Pytanie do Tomasza Lisa: kiedy Pan przestanie szczekać? Później dodał m.in.: - Lisie, czas byś spłonął ze wstydu! Wówczas Lis postanowił się nie patyczkować i napisał:

 

Za nazwanie go "nazistą" ksiądz Międlar postanowił pozwać Lisa. Jak tłumaczył portalowi niezależna.pl: - Nie pozwolę sobie, by Tomasz Lis, regularnie plujące na Kościół i Naród Polski, resortowe dziecko, śmiał mnie obrażać. Spodziewając się wyroku skazującego dla Tomasza Lisa, liczę że zablokuję mu możliwości robienia kariery w polityce oraz niszczenia Ojczyzny od środka. Pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej będzie działaniem dla dobra państwa!

Ksiądz Międlar może stać się stałym bywalcem w sądzie, bo poza jego pozwem na Lisa, w środę na TT posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus pochwaliła się pozwem przeciwko niemu:

 

 

Zobacz także: Brzytwa dla posłanki Nowoczesnej

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: