WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Książę William w przemówieniu do Polaków: W XX wieku Polska pokazała niezwykłą odwagę [WIDEO]

Książę William w przemówieniu do Polaków: W XX wieku Polska pokazała niezwykłą odwagę [WIDEO]

17.07.2017, godz. 21:40
Kate i William w Warszawie
Kate i William w Warszawie foto: Marek Zieliński/Super Express

Księżna Kate i książę William przylecieli do Polski dziś w południe, 17 lipca. Program wizyty jest niezwykle bogaty - para książęca spotkała się z prezydentem oraz przedsiębiorcami, odwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, a jutro, 18 lipca, odwiedzą muzeum w Sztutowie. Dziś wieczorem książę William przemówił na przyjęciu wydanym z okazji urodzin królowej Elżbiety II. O Polakach wypowiedział się nad wyraz pochlebnie.

Księżna Kate i książę William uczestniczyli dziś w przyjęciu z okazji urodzin królowej Elżbiety II w Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Na wydanym przez Ambasadę Brytyjską przyjęciu książę William przemówił do obecnych. Poruszał tematy historii, znaczenia Polaków w Wielkiej Brytanii oraz dzisiejszej wizyty. O Polakach wypowiadał się bardzo pochlebnie. - W XX wieku Polska pokazała niezwykłą odwagę, walcząc z wrogiem - mówił w odniesieniu do zabytków, które zwiedził podczas wizyty. - Catherine i ja byliśmy bardzo poruszeni, gdy odwiedziliśmy dziś Muzeum Powstania Warszawskiego, podobnie będzie, gdy odwiedzimy obóz w Sztutowie. Po II wojnie światowej Polska musiała stawić czoła reżimowi komunistycznemu - relacjonował książę. Swoje przemówienie rozpoczął słowami - Panie i panowie, dobry wieczór - które wypowiedział w języku polskim! - Mam nadzieję, że będziemy mogli tu wielokrotnie wrócić w ciągu najbliższych lat - dodał.

ZOBACZ: Tak para prezydencka przyjęła Williama i Kate w Pałacu Prezydenckim

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: