WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kuchciński! Co wy tam palicie?

Kuchciński! Co wy tam palicie?

15.10.2016, godz. 02:00
Kuchciński
Kuchciński foto: EAST NEWS

A to ciekawostka! Jak ustalił "Super Express", Marek Kuchciński (61 l.) kilka lat temu wydawał pieniądze przeznaczone na biura poselskie, m.in. na węgiel, podpałkę i na opał. W sumie kilka tysięcy złotych. Teraz zaś podgrzewa atmosferę w Sejmie, wprowadzając kolejne zakazy dla dziennikarzy!

Posłowie na utrzymanie biur dostają ok. 140 tysięcy złotych rocznie. Z tego muszą opłacić pracowników, przejazdy, telefony czy kupić materiały biurowe. Ale jak się okazuje, nie tylko. W 2009 roku Kuchciński wydał na opał i podpałkę 2,1 tysiąca złotych. Z kolei rok później na węgiel i podpałkę poszło więcej, bo 2,8 tysiąca złotych. Pytana przez nas wczoraj o uzasadnienie takich zakupów Kancelaria Sejmu milczała jak zaklęta.

A tymczasem ten sam Kuchciński po raz kolejny ogranicza swobodę pracy dziennikarzy i fotoreporterów w Sejmie. Jak ujawniła "Rzeczpospolita", polityk chce przenieść miejsce pracy sejmowych dziennikarzy, którzy obecnie mogą niemal swobodnie poruszać się po korytarzach sejmowych, do sali im. Józefa Oleksego, która do tej pory była wykorzystywana jako miejsce posiedzeń komisji. "Z głównego budynku idzie się do niej kilka minut, bo dotarcie systemem podziemnych korytarzy jest wyjątkowo zawiłe. Przenosiny dziennikarzy wiązałyby się z ograniczeniem poruszania się ich po Sejmie. A obecnie cieszą się przy Wiejskiej dużą swobodą" - czytamy w "Rzeczpospolitej. Przypomnijmy, że to właśnie decyzją ludzi marszałka Sejmu fotoreporter "Super Expressu" Paweł Dąbrowski ma roczny zakaz wejścia na teren parlamentu. Powód? Zrobił zdjęcia bosych stóp posłance Lidii Gądek (49 l., PO). Według przedstawicieli mediów i opozycji decyzja jest skandaliczna i wprowadza cenzurę do Sejmu.

Zobacz: Czarny Protest pod domem Kaczyńskiego!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: