WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Kuchciński, przestań kręcić! Ile zapłaciłeś za syna?

Kuchciński, przestań kręcić! Ile zapłaciłeś za syna?

05.11.2016, godz. 05:00
Kuchciński przestań kręcić! Ile zapłaciłeś za syna?
foto: Marcin Wziontek/Super Express

Wydaje się, że przedstawienie dowodu potwierdzającego, że marszałek Marek Kuchciński (61 l.) zapłacił za wycieczkę syna w ramach parlamentarnej pielgrzymki do Rzymu nie powinno stanowić problemu! Ale nie dla Kancelarii Sejmu! Od 13 dni czekamy na dowód w tej sprawie. A urzędnicy Kuchcińskiego wysyłają nam kolejne zawiłe tłumaczenia zamiast dowodu!

"Marek Kuchciński złożył pisemne oświadczenie, przed wyjazdem do Rzymu, w którym wyraził zgodę na potrącenie z przysługującej mu diety poselskiej należności wynikających z tytułu kosztów wyjazdu jego syna" - to zdanie Sejm powtarza jak mantrę, gdy pytamy o dowód wpłaty marszałka. A przecież jeśli Kuchciński pokrył z własnej kieszeni podróż syna do Rzymu, to przedstawienie jakiegokolwiek dokumentu w tej sprawie problemem być nie powinno. Ale z niewiadomego powodu jest, i to dużym. "Apel do marszałka Sejmu o udowodnienie, że zapłacił za udział syna w wyjeździe, został sformułowany w złej wierze" - czytamy w piśmie skierowanym do nas z Sejmu.

Opozycja nie ukrywa oburzenia, że dokumenty poświadczające, że marszałek zapłacił za syna, wciąż nie zostały ujawnione. - Marszałek powinien być krystaliczny i transparentny. Dopóki nie ujawni dowodu wpłaty, podważana jest wiarygodność całego Sejmu - komentował nam Borys Budka (38 l.) z PO.

Kuchciński z jednym ze swoich nastoletnich synów bliźniaków poleciał do Rzymu dwa tygodnie temu. Był to wyjazd w ramach parlamentarnej pielgrzymki. Przypomnijmy, że polityk i jego latorośl do Wiecznego Miasta udali się na pokładzie rejsowego samolotu, ale wrócili już rządowym. Początkowo sejmowe biuro prasowe upierało się, że to nieprawda i marszałek w obie strony podróżował komercyjnymi liniami. Gdy jednak przedstawiliśmy relację naocznego świadka, który widział Kuchcińskiego z synem w rządowym samolocie powrotnym, okazało się, że oficjalna wersja Sejmu uległa zmianie i jest zgodna z naszą!

Zobacz także: Cejrowski szefem MSWiA? Ma konkretny plan!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: