WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kuchciński, przestań kręcić! Ile zapłaciłeś za syna?

Kuchciński, przestań kręcić! Ile zapłaciłeś za syna?

05.11.2016, godz. 05:00
Kuchciński przestań kręcić! Ile zapłaciłeś za syna?
foto: Marcin Wziontek/Super Express

Wydaje się, że przedstawienie dowodu potwierdzającego, że marszałek Marek Kuchciński (61 l.) zapłacił za wycieczkę syna w ramach parlamentarnej pielgrzymki do Rzymu nie powinno stanowić problemu! Ale nie dla Kancelarii Sejmu! Od 13 dni czekamy na dowód w tej sprawie. A urzędnicy Kuchcińskiego wysyłają nam kolejne zawiłe tłumaczenia zamiast dowodu!

"Marek Kuchciński złożył pisemne oświadczenie, przed wyjazdem do Rzymu, w którym wyraził zgodę na potrącenie z przysługującej mu diety poselskiej należności wynikających z tytułu kosztów wyjazdu jego syna" - to zdanie Sejm powtarza jak mantrę, gdy pytamy o dowód wpłaty marszałka. A przecież jeśli Kuchciński pokrył z własnej kieszeni podróż syna do Rzymu, to przedstawienie jakiegokolwiek dokumentu w tej sprawie problemem być nie powinno. Ale z niewiadomego powodu jest, i to dużym. "Apel do marszałka Sejmu o udowodnienie, że zapłacił za udział syna w wyjeździe, został sformułowany w złej wierze" - czytamy w piśmie skierowanym do nas z Sejmu.

Opozycja nie ukrywa oburzenia, że dokumenty poświadczające, że marszałek zapłacił za syna, wciąż nie zostały ujawnione. - Marszałek powinien być krystaliczny i transparentny. Dopóki nie ujawni dowodu wpłaty, podważana jest wiarygodność całego Sejmu - komentował nam Borys Budka (38 l.) z PO.

Kuchciński z jednym ze swoich nastoletnich synów bliźniaków poleciał do Rzymu dwa tygodnie temu. Był to wyjazd w ramach parlamentarnej pielgrzymki. Przypomnijmy, że polityk i jego latorośl do Wiecznego Miasta udali się na pokładzie rejsowego samolotu, ale wrócili już rządowym. Początkowo sejmowe biuro prasowe upierało się, że to nieprawda i marszałek w obie strony podróżował komercyjnymi liniami. Gdy jednak przedstawiliśmy relację naocznego świadka, który widział Kuchcińskiego z synem w rządowym samolocie powrotnym, okazało się, że oficjalna wersja Sejmu uległa zmianie i jest zgodna z naszą!

Zobacz także: Cejrowski szefem MSWiA? Ma konkretny plan!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: