WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kuchciński wprowadza cenzurę!

Kuchciński wprowadza cenzurę!

07.10.2016, godz. 02:00
Marek Kuchciński
foto: Super Express

Cenzura w Sejmie! Fotoreporter "Super Expressu" Paweł Dąbrowski dostał roczny zakaz wstępu do parlamentu za. zrobienie zdjęcia Lidii Gądek (49 l.) z PO wietrzącej sobie nogi na sali plenarnej. Decyzję ludzi podległych marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu (61 l.) nie tylko krytykują eksperci, lecz nawet rzekomo pokrzywdzona posłanka! - Nic o tym nie wiem. Sprawdzę to - zapowiada Lidia Gądek.

15 września 2016 r. w "SE" pokazaliśmy zdjęcie posłanki Gądek, która w sejmowych ławach zdjęła buty i wystawiła bose stopy. - Mam problemy z krążeniem. Dałam nogom odpocząć - mówiła nam wtedy.

Opublikowanie zdjęcia pani poseł nie spodobało się pracownikom biura prasowego i na ich wniosek komendant straży marszałkowskiej podjął decyzję o rocznym zakazie wstępu do parlamentu dla naszego fotoreportera. "Pana zdjęcia nie są zdjęciami opisującymi prace Sejmu, lecz wręcz przeciwnie, naruszają powagę Sejmu i dobre obyczaje" - czytamy w piśmie.

- To kneblowanie ust mediom i zamach na wolność słowa! - oburza się Paweł Dąbrowski, fotoreporter "SE". Decyzją zaskoczona jest też sama posłanka. - Nie byłam i nie jestem urażona tym zdjęciem, a o tym, że fotoreporter "SE" za tę fotografię dostał zakaz wstępu do Sejmu, nic nie wiedziałam - komentuje nam Lidia Gądek.

- Aż się wierzyć nie chce, że za coś takiego wasz fotoreporter dostał zakaz wstępu do Sejmu. Ta decyzja to niebezpieczny krok ku cenzurze sejmowej - komentuje zakaz prof. Wiesław Godzic (63 l.), medioznawca z SWPS.

Kancelaria Sejmu nie odpisała nam na pytania w sprawie cenzury w Sejmie.

***

Jan Ordyński, wiceprezes Towarzystwa Dziennikarskiego: Marszałek Kuchciński próbuje skoszarować dziennikarzy, ograniczając obecność kamer, piór i mikrofonów na korytarzu sejmowym, żeby absolutnie nie niepokoili posłów. I do tego wszystkiego można im dołożyć brak poczucia humoru. Pani poseł nie powinna na sali plenarnej siedzieć bez butów, a jeżeli już, to mieć trochę poczucia dystansu.

Krzysztof Ziemiec: Pani poseł jest w pracy i nie została "zaskoczona" w tej niezręcznej dla siebie sytuacji w hotelu czy pokojach klubu poselskiego, gdzie politycy mają prawo odpocząć (w tym także od niewygodnych butów), tylko na sali plenarnej. W takim miejscu trzeba się z tym liczyć i pamiętać, że Sejm  i wysoka izba to przestrzeń, gdzie wszyscy powinni zachować najwyższe standardy.

Zobacz: To ona wymyśliła #Czarny Protest. Kim jest Małgorzata Adamczyk?

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: