WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kuchciński zamyka Sejm przed dziennikarzami

Kuchciński zamyka Sejm przed dziennikarzami

30.11.2016, godz. 05:00
Marek Kuchciński
Marek Kuchciński foto: Super Express

Marek Kuchciński (61 l.) znów wprowadza niepokojące zmiany w swoim Sejmie! Dzięki temu pozbędzie się z korytarzy i galerii gmachu przy Wiejskiej większości dziennikarzy i fotoreporterów.

Jak donosi portal 300polityka, marszałek wpadł na pomysł, by ukrócić swobodę pracy dziennikarzy. Kuchciński chce, by po sejmowych korytarzach poruszali się jedynie wyselekcjonowani żurnaliści. Całej reszcie pozostanie centrum prasowe w jednym z odległych budynków Sejmu. Porozmawiać z politykami będzie można jedynie w specjalnie wyznaczonej strefie, dzięki czemu dziennikarze nie zaskoczą już wybranych posłów niewygodnymi pytaniami. Z kolei kamerzyści i fotoreporterzy nie będą mogli dokumentować obrad z galerii, więc żaden fotograf nie złapie już wybrańców narodu na spaniu czy ściąganiu butów na sali plenarnej.

Wczoraj podczas posiedzenia Sejmu Kuchciński, pytany przez posłankę PO Monikę Wielichowską (43 l.), nie chciał mówić o swoich planach. - Marszałek w sposób naganny zagłuszał moje wystąpienie. Cenzurował moją wypowiedź nie po raz pierwszy, chce też cenzurować wolne media. Na to nie ma zgody - mówi nam Wielichowska.

Tymczasem Kancelaria Sejmu odpowiedziała nam wczoraj, że planowane zmiany organizacyjne "będą nakierowane na poprawę współpracy na linii posłowie-dziennikarze".

Zobacz: Sukces SE! Kuchciński zapłaci za wycieczkę syna

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: