WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kukiz'15: Wypijesz piwo pod chmurką. Ja ci to załatwię!

Kukiz'15: Wypijesz piwo pod chmurką. Ja ci to załatwię!

27.08.2016, godz. 05:00
Paweł Kukiz
foto: EAST NEWS

Czy już niedługo będzie można legalnie napić się piwa nad rzeką lub na ławce w parku? Jest na to szansa! Projekt ustawy w tej sprawie przygotowuje Paweł Kukiz (53 l.) i jego formacja ruch Kukiz'15. - Mamy nadzieję, że PiS nas w tym poprze i nie będzie bronił przestarzałych przepisów napisanych w stanie wojennym przez samego Jaruzelskiego - mówi nam "kukizowiec" poseł Jakub Kulesza (25 l.).

Dziś zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, np. w punktach sprzedaży piwa. Jeśli nie dostosujemy się do prawa, za picie alkoholu w miejscu publicznym możemy zapłacić 100 zł mandatu. I właśnie te przepisy chce zmienić ruch Kukiz'15. Autor projektu ustawy, poseł Jakub Kulesza, chce, aby o tym, gdzie będzie można było napić się piwa bez konsekwencji w postaci mandatu, decydować mogły samorządy. Zgodnie z projektem samorządy mogłyby zezwolić na spożywanie alkoholu np. w ośrodkach szkoleniowych, nadmorskich kurortach czy strefach wyznaczonych właśnie przez gminę.

- Przepisy prawne regulujące listę miejsc, gdzie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, zapisane są w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 1982 r. To absurd, że o tym gdzie można napić się piwa decyduje ustawodawca, a nie właściciel terenu. Należy szybko dostosować te przepisy na standardów zachodnich. Mamy nadzieję, że po wakacjach Sejm się tym zajmie - mówi nam Kulesza.

Zobacz: PiS MIAŻDZY konkurencję w najnowszym sondażu! W Sejmie tylko 4 partie

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: