WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kukiz ma dość Kurskiego! Chce odwołania szefa TVP

Kukiz ma dość Kurskiego! Chce odwołania szefa TVP

29.06.2017, godz. 12:54
Paweł Kukiz, Jacek Kurski
foto: Fotomontaż SE.pl

Choć teoretycznie spór o Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu udało się zażegnać i odbędzie się on we wrześniu, to jednak cała ta sytuacja zdenerwowała mocno Pawła Kukiza. Muzyk zdecydował się złożyć wniosek o odwołanie prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego do Rady Mediów Narodowych. Jego zdaniem prezes TVP mógł działać na szkodę podległej mu instytucji.

 

Jak napisał we wniosku do RMN lider Kukiz'15: - Wnoszę o podjęcie przez Radę Mediów Narodowych działań zmierzających do niezwłocznego odwołania z funkcji Prezesa Zarządu Telewizja Polska S.A. Pana Jacka Kurskiego. Niniejszy wniosek motywuję wątpliwościami dotyczącymi organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, które mogły doprowadzić do wyrządzenia szkody majątkowej TVP S.A.

Kukiz poprosił o wyjaśnienie, z jakiego powodu Telewizja Polska ma płacić miastu Opole 160 tys. zł za korzystanie z marki festiwalu i wynajem opolskiego amfiteatru, zważywszy na fakt, że: - Prezes Jacek Kurski twierdził publicznie, że prawa do znaku towarowego Festiwalu należą do TVP S.A. Jakie zatem są przyczyny podjęcia decyzji o uiszczeniu miastu Opole wynagrodzenia na poczet skorzystania ze znaku towarowego Festiwalu? Polityk zwrócił również uwagę, że w ramach nowego porozumienia TVP zobowiązała się zwrócić miastu Opole 400 tys. zł pierwszej transzy dofinansowania wynikającego z poprzedniej, wypowiedzianej umowy. Tymczasem, w jego opinii: - Warto zwrócić uwagę, że straty TVP S.A. z powodu przeniesienia Festiwalu na inny termin zostaną powiększone o wartość różnicy świadczeń reklamowych uzyskanych w miesiącu wrześniu względem wpływów reklamowych planowanych w czerwcu 2017 r., ponieważ wpływy reklamowe w czerwcu zawsze są wyższe od wpływów reklamowych w miesiącu wrześniu.

Kukiz zaznaczył, że Kurski "twierdził również publicznie, że TVP S.A. ma zasadne roszczenia wobec miasta Opola i skieruje sprawę do sądu, gdzie uzyska wielomilionowe odszkodowanie". W związku z tym pisze: - Czemu zatem aktualnie nie działa na rzecz spółki TVP S.A., a co więcej oferuje miastu Opole jakieś dodatkowe środki finansowe, o których mowa powyżej? Muzyk chce też, aby NIK zbadał "legalność, celowość i rzetelność" działania prezesa TVP oraz jego "gospodarność w zakresie podejmowanych decyzji". Kukiz ocenił, że Kurski mógł działać na szkodę spółki, co - według niego - stanowi podstawę do jego odwołania.

W obronie Kurskiego stanęła posłanka PiS, Joanna Lichocka. Do jej słów odniósł się Kukiz na swoim FB:

 

Zobacz także: Paulina Chylewska odchodzi z TVP!

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: