WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kukiz MOCNO o uroczystościach sierpniowych porozumień: PiS-owski PIKNIK

Kukiz MOCNO o uroczystościach sierpniowych porozumień: PiS-owski PIKNIK

31.08.2016, godz. 18:17
Paweł Kukiz
foto: Super Express

W środę odbywały się główne obchody 36. rocznicy Sierpnia'80 w Gdańsku. Na oficjalnych uroczystościach nie zabrakło prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło. Parokrotnie wyrażano głośno żal, że w uroczystościach nie uczestniczy Lech Wałęsa. Paweł Kukiz przy tej okazji wyraził swój żal do PiS na swoim FB. Jak napisał: - A mnie jest przykro, że z obchodów rocznicowych NASZEJ, obywatelskiej "Solidarności" zrobiliście sobie PiS-owski piknik.

Jak napisał muzyk: - Obecność Kukiz'15 nie została przez organizatorów podczas powitania gości zauważona, nie było zarezerwowane żadne miejsce dla mnie jako przewodniczącego Klubu. Zorganizowane tak, że można było odnieść wrażenie, iż to Piotrowicz doprowadził do Porozumień Sierpniowych.

Dalej kontynuował równie ostro, pisząc: - Powtarzam- pisowski piknik, Święto zawłaszczone przez partię i ich "związkowych" popleczników czyhających na synekury w spółkach skarbu państwa. Dno.

Na koniec dodał, że zdecydował się opuścić uroczystości przed ich oficjalnym zakończeniem: - O 17stej ma być msza w kościele św. Brygidy ale wracam już do Warszawy. Tam się pomodlę. Za prawdziwych Bohaterów Sierpnia i o opamiętanie dla tych, którzy dziś często bezpodstawnie do miana "sierpniowych bohaterów" aspirują.

 

Zobacz także: Rocznica Sierpnia'80. Kaczyński: Nie żyjemy w Polsce naszych marzeń [RELACJA]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: