WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kukiz o podwyżkach w rządzie: "Koryto+", czyli dobra zmiana

Kukiz o podwyżkach w rządzie: "Koryto+", czyli dobra zmiana

19.07.2016, godz. 11:37
Przytył na poselskiej diecie
Pawłowi Kukizowi służy posłowanie - przytył na poselskiej diecie foto: Super Express

W poniedziałkowy wieczór w Sejmie pojawił się znienacka projekt zmian wynagrodzeń prezydenta, członków rządu i parlamentarzystów. Podwyżki sięgają ponad 7 tys. zł miesięcznie! Swoje oburzenie tym faktem postanowił wyrazić na swoim Facebooku Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15, teoretycznie beneficjent ewentualnej podwyżki, plany PiS skwitował krótko i pomysłowo: -  "Koryto+ ".

Jak napisał na swoim Fb Kukiz, cytując "Rzeczpospolitą": - Koryto+ czyli kolejna Dobra Zmiana. Milego Dnia. "(...)Jej pensja (Beaty Szydło) ma wzrosnąć do 24,1 tys. zł. To ona najbardziej zyska na ustawie, którą podczas rozpoczynającego się we wtorek posiedzenia Sejmu chce przeforsować PiS. „Rzeczpospolita" dotarła do jej projektu. Zakłada, że od 4 do 5 tys. zł wzrosną też wynagrodzenia m.in. prezydenta, wicepremierów, ministrów, wiceministrów i wojewodów. Po raz pierwszy pensję dostanie pierwsza dama. Najmniej zyskają posłowie i senatorowie – ok. 2,7 tys. miesięcznie. (...)"

 

Partia Kukiz'15 na swoim TT dodała:

 

 

A jak uważacie Wy, drodzy czytelnicy? Czy rzeczywiście posłowie zasłużyli na program "Koryto+", jak obrazowo nazwał go Kukiz? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie lub wyrażenia swojego zdania w komentarzu.

Zobacz także: Pensja dla pierwszych dam. UPOKORZĄ Jaruzelską

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: