WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kukiz za piciem pod chmurką! Projekt ustawy jest już gotowy!

Kukiz za piciem pod chmurką! Projekt ustawy jest już gotowy!

17.07.2017, godz. 05:00
Picie piwa w plenerze
foto:

Czy już niedługo będzie można legalnie napić się piwa nad rzeką albo na ławce w parku? Jest na to szansa! Projekt ustawy w tej sprawie przygotował ruch Kukiz'15. Jego autorzy chcą, aby Polakom spożywającym alkohol pod chmurką nie groził już mandat. Posłowie PiS uważają, że takie rozwiązanie może spowodować rozpicie młodzieży.

Dziś ustawa o wychowaniu w trzeźwości zabrania spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, np. w punktach sprzedaży piwa. Za picie alkoholu w miejscu publicznym możemy zapłacić 100 zł mandatu. I właśnie te przepisy chce zmienić ruch Kukiz'15. Posłowie chcą, aby o tym, gdzie będzie można napić się piwa bez konsekwencji w postaci mandatu, decydować mogły samorządy. Zgodnie z projektem to one mogłyby zezwolić na spożywanie alkoholu np. w ośrodkach szkoleniowych, domach studenckich czy strefach wyznaczonych właśnie przez gminę. Oprócz tego autorzy projektu ustawy, Stanisław Tyszka (38 l.) i Jakub Kulesza (27 l.), domagają się, aby możliwe było picie na świeżym powietrzu napojów zawierających do 18 proc. alkoholu. "Takowa nowela odciąży funkcjonariuszy policji i straży miejskiej od zadań patrolowania swoich rewirów w poszukiwaniu osób spożywających alkohol w miejscach obecnie ku temu niedozwolonych, czyli de facto osób nieszkodliwych dla ogółu społeczeństwa" - czytamy w projekcie ustawy. Co na to PiS? - To szkodliwe pomysły! - oburza się Arkadiusz Mularczyk (46 l.). Innego zdania jest opozycja. ? Takie rozwiązania są warte rozważenia - komentuje z kolei Jan Grabiec (45 l.) z PO.

Arkadiusz Mularczyk (46 l.) z PiS:

- Niech Paweł Kukiz i jego ruch zajmą się poważniejszymi sprawami niż promowanie picia alkoholu pod chmurką. Jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu. To szukanie poklasku głównie u młodzieży. Takie rozwiązanie może spowodować jej rozpicie.

Jan Grabiec (45 l.) z PO:

- Nowelizacja ustawy jest do rozważenia i przyjrzelibyśmy się jej z wielką uwagą. Jestem za tym, aby to samorządy decydowały o zezwoleniu bądź nie w sprawie spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Są też takie miejsca, gdzie przecież picie piwa nikomu nie szkodzi.

Zobacz także: Michnik wyzwał dziennikarza TVP Info od "SKUR***"!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: