WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kukiz'15 oskarża PiS w sprawie leczniczej marihuany!

Kukiz'15 oskarża PiS w sprawie leczniczej marihuany!

18.08.2016, godz. 13:36
Poseł Liroy rapuje o polityce
Poseł Liroy rapuje o polityce foto: YouTube

Po ujawnieniu, że były rzecznik SLD, Tomasz Kalita cierpi na raka mózgu zaapelował on o jak najszybszą zmianę prawę. Chciałby on, aby w Polsce dozwolone zostało użycie marihuany do celów leczniczych. Na swoim profilu na Facebooku klub Kukiz'15 przypomniał, że projekt takiej ustawy złożył ich przedstawiciel (Piotr Liroy Marzec) już w lutym. Oskarża on PiS, że blokują tenże projekt i przywołuje wzruczające wspomnienia posła Liroya.

Jak napisano na profilu Kukiz'15: - PiS od lutego blokuje nasz niezwykle ważny projekt ustawy ws. leczniczej marihuany. Projekt, na który czeka wielu chorych, wielu potrzebujących. Poseł Piotr Liroy Marzec wyjaśnia sens starań o ustawę dotyczącą legalizacji medycznej marihuany: "Zetknąłem się z ludźmi chorymi, którzy korzystali z niej w leczeniu. Obserwowałem umieranie mojego przyjaciela, który korzystał z medycznej marihuany. W tej ustawie chodzi o godność człowieka, o jego prawo do godnej śmierci".

Dodatkowo na obrazku przywołano pełną historię, jaką opowiadał poseł:

 

A Wy, drodzy czytelnicy, jakie macie zdanie? Czy marihuana używana do celów leczniczych powinna być dozwolona w Polsce? Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii w sondzie lub komentarzu poniżej.

Zobacz także: Tomasz Kalita: Nie dam się chorobie! Ożenię się i wybuduję dom

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: