WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kuzyn Kaczyńskiego jednak NIE ZOSTAŁ wyrzucony z TVP?

Kuzyn Kaczyńskiego jednak NIE ZOSTAŁ wyrzucony z TVP?

11.10.2016, godz. 10:20
Jan Maria Tomaszewski z Martą Kaczyńską
Jan Maria Tomaszewski z Martą Kaczyńską na Festiwalu Filmowym w Gdyni foto: © AKPA

Pod koniec września media obiegła informacja, jakoby prezes TVP Jacek Kurski zdecydował się wyrzucić z pracy Jana Marię Tomaszewskiego, który w firmie pełnił funkcję doradcy zarządu Telewizji Polskiej. Według najnowszych informacji "Newsweeka" kuzyn Jarosława Kaczyńskiego wcale nie został zwolniony, zaś według oficjalnej wersji przebywa na urlopie wypoczynkowym. Nieoficjalnie mówi się jednak, że został on przesunięty do redakcji Teatru Telewizji, gdzie został dyrektorem.

 

Taką wersję wypadków zdradził gazecie Jerzy Zalewski, twórca filmu ,,Historia Roja''. Po informacji, że został on wyrzucony z funkcji doradcy zarządu minąć miało raptem kilka dni, gdy na Woronicza rozniosła się wieść o jego powrocie, tylko że w charakterze pracownika redakcji Teatru Telewizji objętego mecenatem PGNiG.

Biuro prasowe TVP na pytania "Newsweeka" o to, czy w ogóle doszło do zwolnienia odpowiedziało wymijająco, że Tomaszewski ,,przebywa na urlopie wypoczynkowym”. Taka wersja dziwi jednak pracowników TVP, którzy nieoficjalnie przyznali: - Na urlopie? Pierwsze słyszę. Przecież kolega kilka dni temu widział go w Kaprysie (stołówka w gmachu TVP - red.)

Warto przypomnieć, że Jan Maria Tomaszewski to brat cioteczny Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ to syn starszej siostry Jadwigi Kaczyńskiej, zmarłej mamy prezesa PiS. Jest, razem z Martą Kaczyńską, najbliższą dla niego rodziną. Wielokrotnie widywano go w partyjnym gabinecie Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej i prywatnie w jego domu, na Żoliborzu.

Zobacz także: Czystki w policji! Pracę mają stracić pracownicy Milicji Obywatelskiej

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: