WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kwaśniewski o komisji ws Misiewicza: Pluton egzekucyjny

Kwaśniewski o komisji ws Misiewicza: Pluton egzekucyjny

13.04.2017, godz. 10:29
ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI_1PUBL
ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI foto: REPORTER

Aleksander Kwaśniewski był gościem programu "Kropka nad i" w TVN24. Jednym z głównych tematów rozmowy były informacje dotyczące nowej posady Bartłomieja Misiewicza w PGZ. Jak filozoficznie stwierdził były prezydent: - Pan Misiewicz zrobił błyskawiczną karierę, ale takie kariery też szybko się kończą. Zapytany, co sądzi o komisji powołanej przez PiS w jego sprawie, Kwaśniewski odpowiedział zaskakująco, że wygląda ona jak "pluton egzekucyjny".

 

Były prezydent odnosząc się do środowej decyzji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o zawieszeniu Misiewicza w prawach członka partii i powołaniu komisji zajmującej się sprawą jego zatrudnienia w PGZ stwierdził zaskakująco: - Komisja wygląda jak "pluton egzekucyjny", w którego składzie jest prawdziwy dream team (Mariusz Kamiński, Joachim Brudziński, Marek Suski- red.) - to nie jest dobra wiadomość dla Antoniego Macierewicza. Jak dodał: - Nie było reakcji na ekscesy Misiewicza, z tego powodu pozycja Antoniego Macierewicza w rządzie mocno osłabła.

Kwaśniewski nie oszczędzał Macierewicza mówiąc dalej: - Antoni Macierewicz niewątpliwie szkodzi polskiej armii, te zmiany (w polskiej armii-red.), kierowane silnym antykomunizmem, dokonywane są w zbyt szybkim tempie. Nie da się w żaden sposób zastąpić doświadczenia z poligonu. Generałowie odchodzą, bo nie są w stanie dogadać się z ministrem. Nieznane są mechanizmy awansu kolejnych wojskowych. Awanse wojskowe też powinny podlegać ocenie opinii publicznej. "Epidemia" odejść z "przyczyn prywatnych" powinna była wzbudzić ciekawość prezydenta, powinien był zająć się tą sprawą.

Jak jednak dodał, ciężko spodziewać się usunięcia z partii szefa MON, co ma związek z katastrofą smoleńską. Jak uzasadniał Kwaśniewski: - Religia smoleńska to jedno z głównych spoiw elektoratu PiS-u, właśnie to utrzymuje Macierewicza na stanowisku. Gdyby wydarzyło się jakieś "trzęsienie ziemi", szef MON, zakładając nową partię, wyprowadziłby z PiS-u jakieś 10% wyborców.

Internauci przy okazji wywiadu i krytyki Misiewicza szybko przypomnieli jednak stare dzieje Kwaśniewskiego, sugerując, że nie powinien być on aż tak krytyczny:

 

 

Zobacz także: Komisja w sprawie Bartłomieja Misiewicza. Pierwsze posiedzenie już dziś

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: