WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Kwaśniewski szczerze o żonie Jolancie: Jest mądrą kobietą

Kwaśniewski szczerze o żonie Jolancie: Jest mądrą kobietą

17.10.2016, godz. 11:11
Kwaśniewski szczerze o żonie Jolancie: Jest mądrą kobietą
foto: © AKPA

Przed wyborami prezydenckimi 2005 jednym z kandydatów na prezydenta w sondażach była Jolanta Kwaśniewska, która jednak nie zdecydowała się na start w wyborach, mimo poparcia wśród Polaków. Bo Polacy Kwaśniewską uwielbiali i nadal uwielbiają. W roli pierwszej damy sprawdzała się znakomicie, a czy poradziłaby sobie w polityce? Zdaniem jej męża Aleksandra Kwaśniewskiego żona bardzo dobrze zrobiłam, że nie zaangażowała się w politykę.

Aleksander Kwaśniewski gościł w programie Radia ZET i jednym z pytań jakie zostało mu zadane było pytanie od słuchacza: - Czy widząc szanse Hillary Clinton na prezydenturę żałuje pan dziś, że nie namawiał pan bardziej swojej żony na start? Kwaśniewski odparł, że bardzo cieszy się z decyzji żony, by w politykę się nie angażować. Jego zdaniem postąpiła właściwie, bo to mądra kobieta: - Nie, nie, ja myślę, że to mnie umacnia w przekonaniu, że dobrze zrobiła moja żona, która jest bardzo mądrą kobietą, że trzyma dystans do polityki, bo po pierwsze te wybory dla Hillary będą drogą przez mękę, ta trzecia debata, zobaczy pan, to już naprawdę będzie na poziomie, którego nawet nie będziemy chcieli widzieć - ocenił.

Zresztą to niejedyna wypowiedź Kwaśniewskiego o żonie, Jolancie Kwaśniewskie, z ostatniego okresu. Tuż po tym, jak w Sejmie odrzucono projket zakazujący aborcję były prezydent w TVN24 mówił o roli pierwszej damy. Stwierdził, że każda z nich ma sój styl i przypomniał działania swojej żony: - Jedne pierwsze damy, tak jak moja zona, wypowiadały się w sprawach społecznych często i jasno, inne żadziej, inne jeszcze mniej.

Zobacz: Kwaśniewski przesadza stare drzewa

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: