WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Lichocka do Kurskiego: Życzę powodzenia

Lichocka do Kurskiego: Życzę powodzenia

03.08.2016, godz. 11:19
Lichocka do Kurskiego: Życzę powodzenia
foto: Fotomontaż SE.pl

We wtorek na pierwszym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych zdecydowano o usunięciu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Ostatecznie będzie on pełnił jednak tę funkcję do czasu wyboru nowego prezesa (ma on być wybrany w drodze konkursu najpóźniej do 15 października). Posłanka PiS, Joanna Lichocka, która złożyła wniosek o odwołanie Kurskiego tłumaczyła w TV Republika powody swojej decyzji. Jak jednak dodała nieoczekiwanie życzy mu powodzenia w konkursie (ponieważ może on w nim startować).

Lichocka bez wahania przyznała, że to ona jest odpowiedzialna za wczorajszą decyzję RMN. Jak stwierdziła bez ogródek: - Tak, to ja złożyłam wniosek, chodziło o rozpisanie konkursu na nowego prezesa telewizji. Jak dalej tłumaczyła: - Od początku zapowiadaliśmy, że po powołaniu Rady niezwłocznie przystąpimy do rozpisania konkursów na nowe władze mediów narodowych. Tego wymaga od nas ustawa. W tej chwili telewizja ma władze powołane przez rząd, to od początku była sytuacja tymczasowa.

Posłanka PiS uznała, że to jeszcze nie jest właściwa pora, aby podsumowywać działalność Kurskiego na stanowisku prezesa TVP. Jak podkreśliła: - Pan prezes może startować w tym konkursie i może go wygrać, bo okaże się najlepszym kandydatem. Po tych słowach nieoczekiwanie dodała: - Ja, oczywiście, życzę Jackowi Kurskiemu wygranej w tym konkursie.

Krytykę i negatywne opinie prawicowych publicystów dotyczące odwołania Kurskiego skwitowała krótko: - Najprawdopodobniej wynika ona z niezrozumienia ustawy i mechanizmów demokratycznych. Jak tłumaczyła: - Media nie mają być pod kontrolą rządu, mają być pod kontrolą Polaków. Temu służą nasze działania.

 

Na koniec poinformowała, że konkurs na nowego prezesa Telewizji Polskiej zostanie rozpisany jeszcze w sierpniu.

Zobacz także: Mariusz Max Kolonko prezesem TVP?

 
Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: