WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Lichocka, Kruk i Czabański - załatwili sobie fuchę za 4000 zł

Lichocka, Kruk i Czabański - załatwili sobie fuchę za 4000 zł

19.07.2016, godz. 05:00
Lichocka, Kruk i Czabański - załatwili sobie fuchę za 4000 zł
foto: Fotomontaż SE.pl

Krzysztof Czabański (68 l.), Joanna Lichocka (47 l.) i Elżbieta Kruk (57 l.) - to właśnie ci posłowie PiS zasiądą w Radzie Mediów Narodowych. I oprócz diet i pensji parlamentarnych będą dostawać dodatkowo 4 tys. zł miesięcznie przez 6 lat! - W Radzie nie powinni zasiadać czynni politycy! - twierdzi opozycja.

Wybierani przez Sejm członkowie Rady zostaną powołani najpewniej jeszcze w tym tygodniu. W jej skład z ramienia PiS wejdzie trójka posłów tej partii, którzy od kilku miesięcy intensywnie pracowali nad przygotowaniem ustawy o RMN. I właśnie partyjne nominacje nie podobają się opozycji z PO. - Tak wygląda, że oni napisali tę ustawę dla siebie. W żaden sposób nie dało się przeforsować poprawki, żeby do Rady nie mogli kandydować czynni posłowie - mówi nam oburzona Iwona Śledzińska-Katarasińska (75 l.) z PO, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. - Pani poseł dawno nie jest głosem reprezentatywnym, jeśli chodzi o strategię w sprawie mediów narodowych. Prawdopodobnie jeszcze tego nie zauważyła. Do tej pory media były partyjnym łupem, a my teraz to zmieniamy. Chcemy, aby Polacy mieli poczucie, że ich reprezentanci, którzy przeszli demokratyczną weryfikację poprzez wybory do parlamentu, mieli wpływ na media narodowe, i to z różnych opcji politycznych - odpowiada Joanna Lichocka z PiS.

Członkom Rady będzie przysługiwać miesięcznie tyle, ile wynosi przeciętne wynagrodzenie, czyli ponad 4100 zł. Przewodniczący (mówi się, że będzie nim Czabański) dostanie półtorakrotność przeciętnego wynagrodzenia, to jest ponad 6000 zł.

Zobacz: Listonosz doniesie, że nie płacisz abonamentu! Kara to aż 681 złotych!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: