WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Liroy OBURZONY słowami ministra o sadzeniu marihuany na balkonie!

Liroy OBURZONY słowami ministra o sadzeniu marihuany na balkonie!

18.10.2016, godz. 14:26
Liroy do Bono: Przyjedź do Polski
foto: Super Express

Zamieszania narobił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł swoją poniedziałkową wypowiedzią na temat leczniczej marihuany. Szef Ministerstwa Zdrowia stwierdził, że projekt klubu Kukiz'15 nie jest trafiony, bo jest skonstruowany tak, by marihuanę można było sadzić na balkonie. Słowami Radziwiłła oburzył się Piotr Liroy-Marzec, który o medyczną marihuanę walczy jak lew. - Jakie sadzenie na balkonach?! Na balkon to wystawimy pana, panie ministrze - odpowiedział ostro.

Temat medycznej marihuany, a właściwie marihuany wykorzystywanej w celach medycznych, wraca jak bumerang. Niedawno znów było głośno o medycznej marihuanie za sprawą byłego rzecznika SLD Tomasza Kality, który walczy z nowotworem. A w tym tygodniu sejmowa komisja zdrowia ma zająć się tematem marihuany, w czwartek odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego projektu ws. legalizacji medycznej marihuany. Minister Konstanty Radziwiłł w rozmowie z Polskim Radiem wyjaśnił, że część pacjentów, którzy są poddawani terapii z wykorzystaniem marihuany. Dlatego jego zdaniem projekt Kukiz'15 jest zbyt daleko idącym rozwiązaniem: - Nie mówi tylko o leczeniu, ale o zgodzie na uprawę konopi na balkonach, na większą dostępność preparatów, które są narkotykami - powiedział szef ministerstwa zdrowia.

Na reakcję polityków klubu Kukiza nie trzeba było długo czekać. Odpowiedzi ministrowi udzielił Piotr Liroy-Marzec, który jest zaangażowany w sprawę medycznej marihuany. - Nie wiem jak się do tego odnieść, bo jak miałbym powiedzieć coś po swojemu, to miałbym dzisiaj zarzuty. Jest to jakiś absurd, robienie sobie jaj z ludzi. Jakie sadzenie na balkonach?! Na balkon to wystawimy pana, panie ministrze. Pana się tam powinno wystawić, żeby pan otrzeźwiał i by się przewietrzyło trochę w głowie - oburzył się poseł Liroy-Marzec w rozmowie z wp.pl. I dodał, że jak tak dalej pójdzie, to chorzy wystawią ministra na balkon, a stamtąd ucieczki nie będzie.

Zobacz: Kukiz ściągnął minister edukacji do szkoły swojej żony [ZDJĘCIE]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: