WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Łukasz Rzepecki- kim jest młody poseł, który postawił się Kaczyńskiemu?

Łukasz Rzepecki- kim jest młody poseł, który postawił się Kaczyńskiemu?

13.07.2017, godz. 10:57
Łukasz Rzepecki
Łukasz Rzepecki foto:

Podczas środowej debaty w Sejmie na temat nowej opłaty paliwowej, jaką planuje wprowadzić Prawo i Sprawiedliwość furorę wśród polityków opozycji i internautów wzbudził Łukasz Rzepecki. Młody polityk partii rządzącej postanowił odważnie postawić się swoim partyjnym kolegom i zaapelował do nich o odrzucenie tego projektu. Co więcej, nie gryząc się w język, określił go mianem "złej, antyludzkiej i antyobywatelskiej", po czym zagłosował jako jedny z partii przeciwko niemu. Kim jest Łukasz Rzepecki?

Rzepecki urodził się 5 września 1992 roku w Zgierzu. Ukończył tamtejsze liceum ogólnokształcące, po czym zdecydował się podjąć studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim. Niewiele wcześniej (w wieku 18 lat) zapisał się do partii Jarosława Kaczyńskiego. W 2010 uzyskał mandat radnego Ozorkowa, a w 2014 z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego Łodzi. W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PiS kandydował do Sejmu w okręgu sieradzkim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 9229 głosów zostając zarazem najmłodszym parlamentarzystą. W PiS  był m.in. dyrektorem biura poselskiego Marcina Mastalerka i asystentem europosła Janusza Wojciechowskiego. Został sekretarzem PiS w województwie łódzkim i przewodniczącym regionalnych struktur Forum Młodych PiS.

Rzepecki nie należy do najaktywniejszych posłów. Zaliczył dotąd zaledwie siedem wystąpień. Jest pod tym względem na ex aequo 420. miejscu, rekordzista ma 325 wypowiedzi. Zgłosił 39 interpelacji (125. miejsce) oraz osiem zapytań (137. miejsce). Jednak wczorajsze wystąpienie znacząco wpłynęło na rozpoznawalność posła:

 

 

W TVN24 młody poseł tłumaczył, że głosował przeciwko "bo nie jest za podnoszeniem podatków". Jak mówił: - Słowo dane wyborcom jest dla mnie ważniejsze niż dyscyplina partyjna. Dodał również, że: - Nie boję, że mnie wyrzucą z partii, bo jeżeli chcieliby mnie wyrzucić z partii to wyrzucą też program PiS, bo ja realizuję program Prawa i Sprawiedliwości. Mówiliśmy, że będziemy przeciwko podnoszeniu podatków. To jest to, co nas odróżniało od Platformy.

Zobacz także: Po KRS PiS bierze się za Sąd Najwyższy!

 

 

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: