WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka BUNT w PiS? Macierewicz POSTAWIŁ się Kaczyńskiemu i BRONI Misiewicza

BUNT w PiS? Macierewicz POSTAWIŁ się Kaczyńskiemu i BRONI Misiewicza

21.10.2016, godz. 10:20
Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz
foto: Super Express

A jednak. W PiS jest ktoś kto potrafi postawić się prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Minister Antoni Macierewicz ostro sprzeciwił się liderowi PiS! Bo jak inaczej nazwać to, że do łask szefa MON wrócił jego bliski współpracownik Bartłomiej Misiewicz, o którym nie dalej jak tydzień temu Kaczyński mówił, że był "wpadką".

Kilka tygodni temu Macierewicz zawiesił Bartłomieja Misiewicza w wykonywaniu funkcji w MON. Ale teraz wyszło na jaw, że 26-latek znów wrócił do Ministerstwa Obrony Narodowej w charakterze osoby prowadzącej analizę dezinformacji medialnych. Jakim cudem, skoro sam Jarosław Kaczyński ostro skomentował sprawę Misiewicza?! W wywiadzie dla onet.pl prezes PiS mówił stanowczo: Oczywiście, były wpadki takie jak ten nieszczęsny Misiewicz. To się nie powinno było zdarzyć. A przecież słowo prezesa Prawa i Sprawiedliwości do tej pory nie było podważane przez polityków rządzącej formacji.

Inaczej jest w przepadku szefa MON. Minister Antoni Macierewicz w porannym programie TVP 1 odniósł się do wczorajszej rewelacji o powrocie Misiewicza do ministerstwa. Bronił współpracownika ze wszystkich sił: - Wobec pana Misiewicza nie ma żadnych zarzutów, które by dezawuowały jego możliwości pracowania. To niebywała nagonka.(...) To niebywała rzecz, jaka się wyrabia z tym młodym, bardzo zdolnym, pracowitym i skutecznie pracującym człowiekiem - bronił szef MON. I dodał: - Zarzuty wobec Misiewicza zostały zweryfikowane. One się nie potwierdziły. On nie pracował nigdy w 2 spółkach. To była nieprawda. Podobnie jak zarzuty korupcyjne z PO  też zostały odrzucone. To potwarz, nakręcana medialnie. Ohydna operacja, próba politycznego zabicia tego człowieka - grzmiał Antoni Macierewicz. Dodał też, że Misiewicz już wkrótce zacznie kończyć studia: -  Pan Misiewicz jutro rozpoczyna rok akademicki, będzie kończył studia. Jeżeli będzie miał jeszcze czas na pracę, to będzie ją kontynuował. Dokładnie to kończy te studia, bo to trzeci rok - powiedział.

Sprawdź: Prezes Kaczyński najbardziej ufa Macierewiczowi. Sondaż dla Se.pl

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: