WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Macierewicz o powszechniejszym dostępie do broni: Przyjdzie taki czas

Macierewicz o powszechniejszym dostępie do broni: Przyjdzie taki czas

28.11.2016, godz. 13:24
Macierewicz najgorszym ministrem
Antoni Macierewicz foto:

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz był gościem na warszawskich Targach Książki Historycznej. Opowiadał tam m.in. i swoim projekcie stworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. W tym kontekście zaskakująco przyznał, że byłby skłonny zwiększyć w naszym kraju możliwość posiadania broni. Jak mówił: - W Polsce przyjdzie taki czas, kiedy będzie można w dużo większym stopniu otworzyć dostęp do broni. Broń to wielka odpowiedzialność.

 

Macierewicz nawiązał do tej kwestii gdy jeden z uczestników spotkania zapytał o przywrócenie "zdrowym psychicznie, praworządnym Polakom - prawa do posiadania broni" na wzór przedwojenny, czyli taki, w którym broń obywatelom wydają urzędnicy administracji państwowej (starostowie), a nie – jak dziś – policja. Minister odpowiedział: - Społeczeństwo polskie dzisiaj jest innym społeczeństwem niż było w okresie II Rzeczypospolitej i zapewne przyjdzie taki moment, kiedy to, o czym pan mówi, będzie można zrealizować. Zaznaczył jednak: - Proszę nie tworzyć takiego wrażenia, że Polacy są bezbronni dlatego, że w odróżnieniu od II RP dzisiaj nie ma masowego dostępu do broni.

Jak dodał optymistycznie: - Przejdźmy kolejne etapy dorastania do posługiwania się i posiadania broni. Bo broń to jest wielka, wielka odpowiedzialność i trzeba się tej odpowiedzialności po prostu normalnie nauczyć. Ja nie mówię o dziesiątkach lat, ale mówię o latach.

Internauta nie do końca usatysfakcjonowany taką zapowiedzią zapytał filozoficznie:

 

 

Zobacz także: Śledztwo smoleńskie. Nowe SZOKUJĄCE fakty

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: