WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Macierewicz o pracy Berczyńskiego: Dziękuję Wacku, wykonałeś olbrzymią pracę WIDEO

Macierewicz o pracy Berczyńskiego: Dziękuję Wacku, wykonałeś olbrzymią pracę WIDEO

21.04.2017, godz. 10:44
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: Super Express

Wacław Berczyński zrezygnował z funkcji przewodniczącego podkomisji badającej tragedię smoleńską. Szef MON Antoni Macierewicz z żalem przyjął tę dymisję, a na antenie TV TRWAM podziękował Berczyńskiemu za pracę na rzecz komisji.  - Dziękuję, Wacku, w imieniu służby. Naprawdę wykonałeś olbrzymią pracę - powiedział minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz wystąpił w czwartek na antenie TV TRWAM w programie "Głos Polski", w którym każdego tygodnia przedstawia felieton. Tym razem miał widzom do przekazania wiadomość o Wacławie Berczyńskim. Szef MON powiedział, że Berczyński zrezygnował z kierowania podkomisją smoleńską ze względów osobistych, sytuacji rodzinnej i zdrowotnej. A z racji tego, że na dłużej musi zostać w USA, postanowił złożyć dymisję z funkcji przewodniczącego. Berczyński zostaje jednak w komisji, ale już nie będzie pełnił funkcji reprezentacyjno-administracyjnych: - Pozostaje on oczywiście członkiem tego zespołu. Nadal będzie pracował z komisją i przekazywał swoją wiedzę do dyspozycji komisji - wyjaśnił Macierewicz.

ZobaczKim jest nowy szef podkomisji smoleńskiej, Kazimierz Nowaczyk?

Szef MON podziękował też Wacławowi Berczyńskiemu za jego pracę i wysiłek włożony w sprawy komisji: - Chciałem bardzo serdecznie podziękować Wacławowi Berczyńskiemu za olbrzymią pracę, jaką wykonał. Mogliśmy to zaobserwować 10 kwietnia w postaci prezentacji niesłychanie istotnego etapu badania tej tragedii. To właśnie dr Berczyński nadzorował te prace, które dla wielu były zaskoczeniem – podkreślił.

Na koniec Antoni Macierewicz pozwolił sobie na szczere podziękowania i zwrócił się do Berczyńskiego po imieniu: - Dziękuję, Wacku, w imieniu służby. Naprawdę wykonałeś olbrzymią pracę. Mam nadzieję, że rychło powrócisz do pełnej aktywności w zespole badającym tragedię smoleńską. Gdy będzie podpisywany raport końcowy, będziesz mógł go sygnować wraz z pozostałymi członkami powiedział.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: