WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Macierewicz poprowadził wykład inauguracyjny w WSKSiM [WIDEO]

Macierewicz poprowadził wykład inauguracyjny w WSKSiM [WIDEO]

22.10.2016, godz. 19:50

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się dzisiaj uroczysta inauguracja roku akademickiego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. szef gabinetu prezydenta RP Adam Kwiatkowski oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który wygłosił wykład inauguracyjny.

W trakcie inauguracji roku akademickiego w WSKSiM szef MON Antoni Macierewicz wygłosił wykład na temat "Polski w systemie bezpieczeństwa światowego". Podczas wystąpienia przypomniał o wszystkich najważniejszych ustaleniach z lipcowego szczytu NATO w Warszawie i przypomniał, że za niecałe trzy miesiące w Polsce zostaną rozlokowane wojska NATO. – Decyzje, które podjęliśmy na warszawskim szczycie NATO mają historyczne znaczenie dla Europy Środkowo-Wschodniej. Odebraliśmy Rosji możliwość decydowania o tym, jakie wojska mają prawo stacjonować w naszej Ojczyźnie - mówił. W swoim wystąpieniu wspomniał także o zwiększeniu wydatków na obronność. Zaznaczył, że podstawowe znaczenie dla obronności ma zakorzenienie armii w lokalnej ludności. - Zmiana w kraju promieniuje na sytuację geopolityczną całego świata, a świat i nasi sojusznicy zobaczyli, że Polacy chcą bronić swojej niepodległości i wolności. Powróciła zdolność wydobywania z polskiego potencjału rzeczywistych sił – głosił podczas wystąpienia szef MON.

Czytaj: NOCNA narada Tusk - Putin w Smoleńsku. WSTRZĄSAJĄCE wideo

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: