WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Macierewicz TORTURUJE psychicznie powstańców warszawskich?

Macierewicz TORTURUJE psychicznie powstańców warszawskich?

22.07.2016, godz. 10:45
Macierewicz
foto: Super Express TV

Profesor Wojciech Sadurski, prawnik i politolog z Uniwersytetu w Sydney był gościem programu "Fakty po Faktach" na TVN24. W rozmowie przedstawiał swoje stanowisko względem pomysłu MON, aby w 72 rocznicę Powstania Warszawskiego odczytać również apel smoleński. W mocnych słowach ocenił: - Powstańcy są psychicznie torturowani przez Antoniego Macierewicza.

Jak mówił: - To nie asysta wojskowa, zwłaszcza asysta wojskowa zadekretowana przez ministra Macierewicza,  nadaje godności i honoru powstańcom. To powstańcy powodują, że ta asysta przejmuje niejako na siebie ich honor.

Następnie użył mocnych słów mówiąc: - To co się obecnie dzieje to jest swoiste okrucieństwo. To jest torturowanie tych wspaniałych starców, często schorowanych, przez ciąganie ich do ministerstwa i "negocjowanie"... Tak jakby minister Macierewicz miał jakikolwiek mandat do negocjowania z nimi na temat tego, jak obchodzić uroczystości Powstania Warszawskiego.

Odwołał się również do ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Jak stwierdził: - To jest totalne zaprzeczenie dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego. Dzieło jego życia to Muzeum Powstania Warszawskiego.

Na końcu zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego, którego zna osobiście: - Jedno słowo Jarosława Kaczyńskiego ukróciłoby te działania. Jarku, zrób coś z tym i nie pozwól, żeby pamięć o twoim bracie była w ten sposób szargana przez tego politycznego szaleńca.

Zobacz także: Kamiński: Schetyna jest cichym sojusznikiem Kaczyńskiego

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: