WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Macierewicz u Rydzyka: Uratowaliśmy kobiety przed nienawiścią, którą zostały zatrute

Macierewicz u Rydzyka: Uratowaliśmy kobiety przed nienawiścią, którą zostały zatrute

07.10.2016, godz. 11:55
ANTONI MACIEREWICZ
ANTONI MACIEREWICZ foto: Super Express

Sukces ma wielu ojców, zaś porażka jest z reguły sierotą. Powiedzenie to jak ulał pasuje do wczorajszego odrzucenia obywatelskiego projektu nowej, bardziej restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej, gdzie zasługi za to przypisuje sobie wiele, kompletnie od siebie różnych osób. Jedną z najciekawszych wypowiedzi w tym temacie przedstawił na antenie Radia Maryja szef MON, Antoni Macierewicz. Stwierdził on, że swoją postawą w trakcie głosowania PiS uratował kobiety przed nienawiścią, którą zostały zatrute.

Jak mówił w swoim przemówieniu Macierewicz: - Front nienawistników taką prowokację chciał właśnie przygotować. I w taką prowokację schwytać PiS. Nie ma cienia wątpliwości, że dla olbrzymiej części, myślę że dla wszystkich posłów PiS jest najważniejszą, jedną z najważniejszych ich misji politycznej. Tej misji dla której kształt państwa i narodu jest fundowany na katolickiej nauce społecznej.

Następnie kontynuował: - Ale nie o deklamacje chodzi, tylko o skuteczne działanie. Bo przecież wszyscy którzy przeżyli świadomie ostatnie kilka dni mają pełne rozeznanie, że udało się przeciwnikom Polski rozniecenie takiej fali absurdalnej i zupełnie niepatrzącej na rzeczywistość nienawiści do PiS, do obrońców życia, niestety w jakimś wymiarze do Kościoła w ogóle, że szansa na rzeczywiste przejście ustawy w Sejmie o całkowitej ochronie życia dziś była żadna (...) Gdyby dziś ją przegłosowano, to jedyne co mielibyśmy zagwarantowane to przedłużenie na dni, tygodnie i miesiące narastającego seansu nienawiści do polskości. (…) Z drugiej strony mamy świadomość tego, że spadnie na nas oczywiste stwierdzenie: tyle mówiliście o ochronie życia, a teraz głosujecie przeciw ustawie, która jest dobra w założeniach? Otóż czasem bywa tak, że dla osiągnięcia dobra trzeba się na chwilę zatrzymać.

Jak ujął poetycko: - Wiedzieliśmy, że ustawa rozpęta takie emocje, których nie będzie można zatrzymać. A ludzie wplątani w tę emocję, zwłaszcza kobiety, nie będą zdolne przez długie lata wyplątać się z posiewu nienawiści, jakim zostały zatrute.

Całe nagranie wyglądało następująco:

 

 

Internauta skomentował:

 

 

Zobacz także: Konkurs na prezesa TVP. SPIĘCIE Lichockiej z Kurskim. RELACJA NA ŻYWO - WIDEO

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: