WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Macierewicz uciekł ze Smoleńska bo się bał!

Macierewicz uciekł ze Smoleńska bo się bał!

16.09.2016, godz. 02:05
Macierewicz eksperci Tuska kłamali
Macierewicz eksperci Tuska kłamali foto:

Ostre słowa pod adresem Antoniego Macierewicza (68 l.)! Paweł Deresz (79 l.), mąż zmarłej tragicznie w katastrofie smoleńskiej Jolanty Szymanek-Deresz (+56 l.), twierdzi, że minister obrony narodowej zachował się w Smoleńsku w "sposób haniebny", bo zamiast pomagać na miejscu, wrócił do Warszawy. - Było to komentowane tak, że pan Macierewicz boi się o swoje życie - mówił Deresz.

- Kilka minut wcześniej zginęli jego przyjaciele, koledzy i współpracownicy. Zamiast biec i udzielać pomocy, udał się do restauracji na obiad, a potem wsiadł do pociągu. Jak mi powiedziano, nakazał kierownikowi pociągu wygasić światła, zaciągnąć rolety i po kryjomu uciekł do Warszawy. Było to komentowane tak, że pan Macierewicz boi się o swoje życie - mówił w TVN24 Paweł Deresz. - Myślę, że Macierewicz teraz odreagowuje, stara się zrobić dobre wrażenie po tym haniebnym czynie - dodał Deresz, tłumacząc, dlaczego komisja powołana przez Macierewicza zamierza rozpocząć od nowa śledztwo smoleńskie.

W chwili gdy tupolew rozbił się pod Smoleńskiem, obecny szef MON był w Katyniu. Od miejsca tragedii dzieliło go ok. 30 km. Gdy informacje o katastrofie zostały potwierdzone przez Rosjan, Macierewicz miał powtarzać: "trzeba natychmiast wracać". Nigdy szerzej nie wytłumaczył się z tej decyzji. Na jednej z konferencji prasowych na pytanie, czy nie żałuje, że nie dotarł na lotnisko Siewiernyj, odparł: "przez cały czas żałowałem, ale taka była konieczność". Dopytywany "dlaczego?" odpowiedział tylko: "bo taka była".

Zobacz także: KOŚCIÓŁ przeciwny ekshumacji ofiary katastrofy smoleńskiej!

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: