WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Macierewicz zapowiada UJAWNIENIE nowych nagrań załogi tupolewa

Macierewicz zapowiada UJAWNIENIE nowych nagrań załogi tupolewa

02.09.2016, godz. 13:27
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: EAST NEWS

Czy już niebawem poznamy nagrania załogi tupolewa, które rzucą całkiem nowe światło na katastrofę smoleńską? Jak ujawnił dziś w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Antoni Macierewicz takie nagrania istnieją: - To nie będzie jeszcze ostateczny materiał, ale rzuci on bardzo istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej.

W tym roku minęło 6 lat od katastrfoy smoleńskiej. Wiosną została powołana nowa podkomisja sejmowa, która ma zbadać sprawę tragedii jeszcze raz. W wywiadzie dla "Rzepospolitej" szef MON powiedział, że niebawem zostaną opublikowane nagrania załogi TU-154, które pozwolą na nowe spojrzenie na katastrofę. Macierewicz przyznał, że działanie kontrolerów z rosyjskiego lotniska i ich nawigacja były tak prowadzone, by do wypadku doszło: - Bo to, że działania nawigatorów rosyjskich i moskiewskich decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy polskiego samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim i całą delegacją na pokładzie, nie pozostawia żadnych wątpliwości. To jest już oczywiste.

Dodał też, że to nie jest hipoteza, a dowody na takie działania już są:  - My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Jak podał Antoni Macierewicz chodzi o dowody, które pomogą wyjaśnić, dalczego doszło do rozbicia maszyny: - Dzisiaj wybór nie dotyczy tego, czy to polscy piloci zawinili przy katastrofie smoleńskiej lub czy był to zamach, lecz tego, czy rozpad samolotu prezydenckiego dokonał się w powietrzu dlatego, że dopuszczono świadomie samolot z wadą techniczną do takiego lotu, czy też mieliśmy do czynienia z umyślnymi działaniami mającymi na celu zniszczenie tego samolotu w powietrzu.

Minister obrony narodowej w wywiadzie poinformował, że dowody zostaną przedstawione wkrótce, chociaż nie będzie to końcowy materiał: - To nie będzie jeszcze ostateczny materiał, ale rzuci on bardzo istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej. Oczywiście mam świadomość, że są tacy ludzie, którzy nigdy nie przyjmą prawdy o tym, co się wówczas stało. Powód jest prosty: ten materiał ich właśnie obciąża odpowiedzialnością za tę tragedię.

Zobacz: Kurski ZDRADZA sekrety Pobudzina. Tego nie wiedziałeś o szefie Teleexpressu

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: