WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Macierewicz zapowiada UJAWNIENIE nowych nagrań załogi tupolewa

Macierewicz zapowiada UJAWNIENIE nowych nagrań załogi tupolewa

02.09.2016, godz. 13:27
Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz foto: EAST NEWS

Czy już niebawem poznamy nagrania załogi tupolewa, które rzucą całkiem nowe światło na katastrofę smoleńską? Jak ujawnił dziś w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Antoni Macierewicz takie nagrania istnieją: - To nie będzie jeszcze ostateczny materiał, ale rzuci on bardzo istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej.

W tym roku minęło 6 lat od katastrfoy smoleńskiej. Wiosną została powołana nowa podkomisja sejmowa, która ma zbadać sprawę tragedii jeszcze raz. W wywiadzie dla "Rzepospolitej" szef MON powiedział, że niebawem zostaną opublikowane nagrania załogi TU-154, które pozwolą na nowe spojrzenie na katastrofę. Macierewicz przyznał, że działanie kontrolerów z rosyjskiego lotniska i ich nawigacja były tak prowadzone, by do wypadku doszło: - Bo to, że działania nawigatorów rosyjskich i moskiewskich decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy polskiego samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim i całą delegacją na pokładzie, nie pozostawia żadnych wątpliwości. To jest już oczywiste.

Dodał też, że to nie jest hipoteza, a dowody na takie działania już są:  - My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Jak podał Antoni Macierewicz chodzi o dowody, które pomogą wyjaśnić, dalczego doszło do rozbicia maszyny: - Dzisiaj wybór nie dotyczy tego, czy to polscy piloci zawinili przy katastrofie smoleńskiej lub czy był to zamach, lecz tego, czy rozpad samolotu prezydenckiego dokonał się w powietrzu dlatego, że dopuszczono świadomie samolot z wadą techniczną do takiego lotu, czy też mieliśmy do czynienia z umyślnymi działaniami mającymi na celu zniszczenie tego samolotu w powietrzu.

Minister obrony narodowej w wywiadzie poinformował, że dowody zostaną przedstawione wkrótce, chociaż nie będzie to końcowy materiał: - To nie będzie jeszcze ostateczny materiał, ale rzuci on bardzo istotne światło na przebieg i przyczyny katastrofy smoleńskiej. Oczywiście mam świadomość, że są tacy ludzie, którzy nigdy nie przyjmą prawdy o tym, co się wówczas stało. Powód jest prosty: ten materiał ich właśnie obciąża odpowiedzialnością za tę tragedię.

Zobacz: Kurski ZDRADZA sekrety Pobudzina. Tego nie wiedziałeś o szefie Teleexpressu

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: