WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka "Mądrość" biskupa Hosera: Z gwałtów nie ma dzieci

"Mądrość" biskupa Hosera: Z gwałtów nie ma dzieci

05.10.2016, godz. 05:00
 arcybiskup Henryk Hoser
arcybiskup Henryk Hoser foto:

Kobiety nie kryją oburzenia! Najpierw z ust szefa dyplomacji Witolda Waszczykowskiego (59 l.) padły lekceważące słowa o czarnym marszu, który nazwał tę inicjatywę kpiną i zabawą, a wczoraj arcybiskup Henryk Hoser (74 l.) przelał czarę goryczy twierdząc, że... przy gwałcie rzadko dochodzi do zapłodnienia.

Wczoraj znany duchowny był gościem TVP Info. W pewnym momencie dyskutowano o kobietach, która zaszły w ciążę w wyniku gwałtu. - Tych przypadków nie ma wiele, z różnych względów. Raz, że się rzadziej zdarzają, a po wtóre fizjologia, która jest narażona na tak ogromny stres, działa w sposób przeciwny możliwości zapłodnienia - stwierdził arcybiskup diecezji warszawsko-praskiej.

- W takim wypadku stres jest na tyle silny, że do zapłodnienia rzadziej dochodzi niż w normalnych warunkach - dodał Hoser. Kobiety nie kryją oburzenia.

- Grandą jest, że za autorytet uznawana jest osoba, która świadomie zrezygnowała ze swojej seksualności. To jest nieodpowiedzialne - komentuje nam Barbara Nowacka (41 l.), współzałożycielka stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Fala krytyki wylała się także na ministra spraw zagranicznych, który skrytykował kobiety protestujące przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

- Niech się bawią. Trzeba na ten temat rozmawiać poważnie, a nie przebierać się, robić happeningi, krzyczeć głupkowate hasła. Poniedziałkowy protest był kpiną z bardzo ważnych kwestii - mówił mediom Waszczykowski.

- Wezwałam ministra i jasno powiedziałam, że nie będę aprobowała takich komentarzy - skomentowała krótko Beata Szydło (53 l.). Inni politycy domagają się dymisji Waszczykowskiego.

Zobacz także: Na działce męża Gronkiewicz-Waltz odnaleziono PLANTACJĘ MARIHUANY!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: