WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Magdalena Ogórek zaatakowała Marka Borowskiego i usłyszała ciętą ripostę: Ktoś puka od dołu...

Magdalena Ogórek zaatakowała Marka Borowskiego i usłyszała ciętą ripostę: Ktoś puka od dołu...

29.07.2017, godz. 09:48
Marek Borowski ripostuje Magdalenę Ogórek
Marek Borowski w ciętej ripoście do Magdaleny Ogórek foto: © AKPA

Magdalena Ogórek wytknęła Markowi Borowskiemu zmianę nazwiska, za to, że ten skrytykował Jarosława Gowina. Riposta, którą usłyszała była naprawdę miażdżąca. Cała wymiana zdań miała miejsce na Twitterze

Magdalena Ogórek na Twitterze stanęła w obronie skrytykowanego przez Marka Borowskiego Jarosława Gowina, który głosował za ustawą o Sądzie Najwyższym, ale później pochwalił prezydenckie weta. Gowin tłumaczył, że jego chwiejna postawa wynika z troski o rządzącą koalicję. Lider Polski Razem nie chciał jej rozpadu. Przypomnijmy, że Gowin jako jedyny polityk z rządowych ław nie wstał z miejsca, gdy odczytywano wyniki głosowania nad ustą o Sądzie Najwyższym.

- Minister Gowin wyjaśnił, że on wprawdzie głosował za, ale siedział wtedy, kiedy wszyscy wstali i bili brawo. A on siedział. To jest bardzo poważne znamię oporu. Gdzieś wyczytałem i wydaje mi się, że to oddaje istotę sprawy, że trudno stać, jak się nie ma kręgosłupa - podsumował zachowanie Jarosława Gowina, Marek Borowski.

Magdalena Ogórek atakuje Marka Borowskiego na Twitterze

Po tych słowach Marka Borowskiego do akcji wkroczyła Magdalena Ogórek.

- Nawiązując do wypowiedzi o kręgosłupie Jarosława Gowina - czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?" - zwróciła się do senatora Borowskiego Magdalena Ogórek, która kandydowała w ostatnich wyborach prezydenckich jako reprezentantka SLD, a po zmianie władzy w Polsce, nie ukrywa swych sympatii dla PiS.

Wpis Ogórek na Twitterze wywołał prawdziwą lawinę komentarzy. Część internautów zarzuciła jej antysemityzm. "Nasi przodkowie zmieniali nazwiska, żeby nie dać się pociąć żyletkami i spalić w stodołach ideologicznym pobratymcom" - napisał Michał Bilewicz, kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW. Obojętny nie pozostał też Marek Borowski. Była kandydatka na prezydenta usłyszała od niego naprawdę ciętą ripostę.

- Kiedy wydaje się,że niżej nie można już spaść, ktoś puka od dołu w dno.Okazuje się,że to Pani Magda Ogórek. A nazwiska nie zmieniałem - czytamy we wpisie senatora

Magdalena Ogórek nie miała jednak zamiaru odpuścić.

- A ojciec też nie zmieniał? Senator w wolnej Polsce musi rozliczyć się ze stalinowskiego i KPP-go spadku - odpisała Borowskiemu.

W tym momencie musimy wyjaśnić, że ojciec Marka Borowskiego, Wiktor, przez wiele lat był działaczem komunistycznym. Jeszcze przed wojną należał do Komunistycznej Partii Polski. Za swoją działalność był aresztowany. W czasie II wojny światowej brał udział w obronie Warszawy. Później działał w Polskiej Partii Robotniczej, był delegatem na dwóch zjazdach PZPR. Po wojnie pracował jako dziennikarz.

ZOBACZ: Czarzasty ostro o Ogórek: Jej wystawienie było DEBILNE

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: