WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Beata Gosiewska- MAJĄTEK

Beata Gosiewska- MAJĄTEK

27.10.2016, godz. 11:02
Beata Gosiewska o Rafale Rogalskim: Bardziej zależało mu na mediach niż klientach
foto: Super Express

W czwartek portal OKO.press podał, że wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Przemysławie Gosiewskim, Beata domaga się od Ministerstwa Obrony Narodowej prawie 5 milionów złotych odszkodowania za śmierć małżonka. Wniosek, uzasadniony m.in. małym mieszkaniem i brakiem pieniędzy na zajęcia sensoryczne dla dyslektycznego dziecka, zbulwersował wiele osób, gdyż Gosiewska od 2014 roku jest europosłanką. Jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, Gosiewska nie powinna raczej narzekać na swoje finanse...

W swoim ostatnim oświadczeniu majątkowym z kwietnia wpisała, że w 2015 r. zarobiła ponad 97 tys. euro (około 400 tys. zł). Zadeklarowała, że na koncie ma prawie 1,4 mln zł oszczędności oraz papiery wartościowe o wartości blisko 290 tys. zł. Posiada również waluty obce: około 200 funtów oraz prawie 107 tys. euro (około 440 tys. zł). Wśród zeszłorocznych przychodów dodała również ponad 14 tys. zł odsetek od obligacji, prawie 6000 zł dochodu ze sprzedaży akcji, ponad 27 000 zł z oprocentowania lokat bankowych oraz ponad 2 000 zł jako dywidendy od posiadanych akcji.

Nie ma natomiast żadnego mieszkania i domu, co akcentuje we wniosku, pisząc, że mieszka z dziećmi „w mieszkaniu o pow. 48 m kw, stanowiącym własność matki Przemysława Gosiewskiego”. Posiada natomiast samochód, Toyotę Avensis z 2009 roku. Internauta skomentował złośliwie:

 

 

Zobacz także: Wdowa po Przemysławie Gosiewskim ŻĄDA 5 milionów za SMOLEŃSK

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: